Celek z města bižuterie však má za sebou nepovedený podzim a prožívá temné období. Na jaře bude bojovat o vylepšení aktuálně až 14. místa, které může znamenat účast v baráži.

„Nečeká nás jednoduchý zápas. Jablonec je v těžké situaci, ale hráče má pořád výborné. Pokud však k utkání přistoupíme stejně jako k zápasům na Maltě, tak máme na zisk tří bodů. Ale vím, že to nebude lehké,“ prohlásil na klubovém webu Sigmy obránce Vít Beneš, který na severu Čech působil několik sezon a tak tamní zázemí dokonale zná.

Hanáci mají důvody k optimismu. Šest přípravných zápasů, pět výher a skóre 15:6. To je bilance olomouckých fotbalistů ze zimní přestávky. A formu budou chtít potvrdit také v Jablonci proti soupeři, na něhož mají dobré vzpomínky z jara.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc

Rozhodčí: Hocek – Arnošt, Pecenka.
Výkop: sobota, 15.00
Bilance: 24 – 13 – 14
Poslední vzájemný duel: 0:4
Předpokládaná sestava Sigmy: Stejskal – Chvátal, Beneš, Jemelka, Zmrzlý – Breite, Spáčil – Navrátil, Růsek, Zifčák – Chytil.
Absence: Vaněček, Macík, Hála, Zahradníček (zranění), Greššák, Yunis (nejistý start).

Na Andrově stadionu totiž zvítězili na konci srpna 4:0 po trefách Pabla Gonzáleze, Ondřeje Zmrzlého a dvou zásazích Martina Hály (na snímku). Ten však proti nyní čtrnáctému týmu tabulky nebude k dispozici, jelikož laboruje se zraněnou achilovkou.

„Musíme být opatrní, ať jej máme co nejdříve zpět. Trénuje s úlevami, “ sdělil kouč Václav Jílek. Ten se rovněž nebude moci spolehnout na služby útočníka Davida Vaněčka, záložníka Tomáše Zahradníčka či brankáře Matúše Macíka. Naopak v základní sestavě by neměla chybět jediná zimní posila Jan Navrátil a také můžou Hanáci nasadit navrátilce z hostování Mojmíra Chytila.

Naproti tomu Jablonec notně oslabil. Do Sparty zamířil Tomáš Čvančara a do Polska se vydal Martin Doležal, jenž má olomouckou minulost.

„Je to mužstvo, které i přes odchody patří kvalitou nahoru a myslím, že se bude posouvat. Je to pro nás velká zkouška na úvod, ale tyto výzvy bychom měli vnímat jako příležitost ukázat, že jsme na sezonu připravení a uvidíme, jak samotný zápas bude probíhat,“ upozorňuje olomoucký trenér Václav Jílek.

Dávat pozor si tak bude muset olomoucká defenziva na Jana Silného, který dorazil do Jablonce z Líšně, či na nejnovější akvizici Václava Kadlece. Kromě nich má Jablonec v kádru také další hráče, kteří v minulosti oblékali dres Sigmy Davida Housku, Michala Surzyna, Václava Pilaře a Martina Nešpora. Poslední jmenovaný však laboruje se zraněním.

Utkání slibuje gólové hody. Z posledních osmi případů se stalo pouze jednou, že padly méně než tři góly, konkrétně dva. Sobotní výkop je na programu v 15 hodin.