„Nabídka od Sigmy byla nečekaná. Když jsme se před Vánoci s panem Požárem bavili o nové smlouvě, říkal jsem, proč ne. V tu dobu jsem nic jiného neměl. Ale pak se ozvala Sigma, nechal jsem si to přes svátky projít hlavou a rozhodl se pro změnu,“ popisoval ofenzivní hráč.

Přichystal s fotbalem začínal ve Spartě Brno a v osmnácti letech se vydal do Zbrojovky. Následně si vyzkoušel hostování ve Vyškově, Opavě, Frýdku-Místku či Líšni. Obzvláště ve druhé lize se mu střelecky dařilo. V minulé sezoně pomohl Brnu k postupu deseti brankami, o ročník dříve to byl ještě o jeden gól víc.

Naopak podzim se mu ve FORTUNA:LIZE příliš nepovedl. „Chtěl jsem jej odehrát lépe, ale kvůli zranění to nebylo ono,“ říkal autor jediné branky v devíti duelech. Pouze pětkrát však nastoupil v základní sestavě a celkem zapsal 377 odehraných minut.

V Sigmě mu s adaptací pomáhají také dva bývalí hráči Zbrojovky Antonín Růsek a Jan Sedlák. „S oběma jsem si psal, věděl jsem tedy do čeho jdu a pomáhají mi,“ uznal Přichystal.

A proč tedy změna? „Chtěl bych ještě něco dokázat, klub by určitě chtěl do evropských pohárů. Celkově jsem chtěl změnu, zkusit něco nového a trošku se posunout. Věřím, že se projevím dobře, nasázím nějaké góly a budu se zlepšovat,“ hlásí Jakub Přichystal.

Prozatím však není jisté, jakou roli by v týmu Václava Jílka měl zastávat. „Ještě jsme se o tom příliš nebavili. Měli jsme nějaký krátký rozhovor, ale nebylo to nic zajímavého,“ uzavřel pro klubový web borec, který nasázel v nejvyšší soutěži osm branek v 67 duelech. Ve F:NL se pak prezentoval v osmdesáti zápasech 24 trefami.

„Věříme, že se Jakubovi bude u nás dařit. Od jeho příchodu si slibujeme zvýšení konkurence v kádru,“ sdělil ještě sportovní ředitel klubu Ladislav Minář.