Oba góly Hanáků vstřelil Mihalík. Slovenský křídelník se po čtvrthodině trefil z hranice šestnáctky přesně k tyče, v 73. minutě pak proměnil penaltu nařízenou za faul Vraštila na Yunise.

Fastavu, kterému kromě reprezentanta do jednadvaceti let Janoška scházel už jenom Jawo, patřily začátky obou poločasů.

Ševci vstoupili do pátečního přípravného utkání lépe než moravský rival a hned v 7. minutě šli po zásluze do vedení.

Sigma porazila v přípravném utkání Prostějov 3:2. Kryštof Daněk
Sigma v přáteláku porazila Prostějov. Ukázala brankářský talent i Jihoameričana

Po centru Potočného hlavou uklidil balon do sítě útočník Poznar. Zlínští fotbalisté měli dál navrch, ale další slušné akce nedotáhli, Potočný střílel z trestného kopu mimo.

Sigma nezachytila začátek. Brzy se ale oklepala a po čtvrthodině hry udeřila. Po přetaženém rohovém kopu se opřel do míče Mihalík a bylo to 1:1.

Fastav si mohl ještě do přestávky vzít vedení zpět. Čanturišvili šel po Vraštilově vysunutí sám na hostujícího brankáře Macíka, ale v jasné šanci neuspěl.

Zlínu vyšel i vstup do druhé půle. Janetzký po Potočného přiťuknutí pálil vedle a Poznar zblízka dorážel do tyče.

Hanáci tak nebezpeční nebyli, v produktivitě ale protivníka předčili. V 72. minutě Vraštil fauloval v šestnáctce Yunise a Mihalík proměněnou penaltou výsledek otočil.

Dagmar Malotová, medicínská ředitelka AGE Centra Olomouc
Olomoucká lékařka: Valné hromady ne, sport dětí a amatérů ano! Jak na to?

V té chvíli už domácí hráli s výrazně omlazenou sestavou. Fastav už na vyrovnání nedosáhl.

Ševci se do ligy vrátí o Velikonocích domácím zápasem s Karvinou.