Drobné zranění v letní přípravě, kvůli kterému přišel o první zápas nové sezony se Slavií, mělo být jen kratičkou epizodkou.

Co se týká zdraví, bylo to tak, ovšem svým způsobem předznamenala další trápení.

PŘEDPOVĚZENÝ GÓL A PAK NIC

Když se Plšek vrátil na hřiště proti Mladé Boleslavi, hned se trefil a pomohl Sigmě k vysokému vítězství 4:0. Jenže pak už sčítali Hanáci dlouho pouze porážky. A byl z toho nakonec nejhorší start Sigmy do sezony v historii.

A stejně se trápil Plšek. Autor jedenácti branek z minulé sezony už do konce první poloviny přidal jen jednu. Proti Bohemians mu ho při dlouhé cestě ze Sevilly předpověděla manželka Glorie, se kterou se v létě oženil. Hanáci však nadějně rozehraný mač s Klokany stejně ztratili a jen prohloubili bídu.

Až se pomalu začala vnucovat bizarní myšlenka, že Plškovi letní svatba uškodila.

„Už mi někdo říkal, že si mám prstýnek sundat, protože mi v zápasech přináší smůlu, ale to neplánuju,“ usmál se čtyřiadvacetiletý sympaťák po pohárovém utkání se Zlínem, kdy skóroval z penalty a aspoň trochu si zvedl sebevědomí.

„Potěšilo mě to opravdu hodně, už jsem potřeboval dát nějakou šmudlu. Penalty jsem kopal už dřív a dařilo se mi je proměňovat, tak jsem si věřil. Snad mi to pomůže,“ zadoufal.

„Poslední dobou to není nic moc. Ale určitým způsobem se to zvedá. Nesmím klesat na mysli. Musím pracovat dál pro tým. Ono to přijde,“ věří.

Důvěru v něj má i trenér Václav Jílek. Kromě zápasu s Opavou jej držel v základní sestavě.

„Všichni jsme viděli, že v posledních zápasech to není ten Plšek z poslední sezony,“ uvědomuje si kouč.

„Je na něm ale vidět obrovská snaha to zlomit. Už v Teplicích, kdy si bral trestňák, jsem to z něj cítil. Myslím, že to chytil za správný konec. V Teplicích i se Zlínem byl daleko živější. Herně, pohybově i po stránce pracovitosti to bylo lepší,“ dodal olomoucký trenér.

SPÁSA 3-5-2

Plškovi, stejně jako spoluhráčům prospěla i úprava základního rozestavení. V poslední době Hanáci hrají se třemi stopery, pěti středopolaři a dvěma útočníky.

Na Plška pak zbývá buď role staženého forvarda, nebo vysunutého záložníka.

„Máme další variantu, jak překvapit soupeře a to je jedině dobře,“ myslí si Plšek.

„3-5-2 je prostě trochu jiné. Má to určité výhody, samozřejmě i nevýhody, ale ty kladné věci podle mě převažují. Je tam vždycky hráč navíc na otočení hry. Celkově je tenhle systém komplexnější,“ pochvaluje si.

Soupeři navíc na tento styl hry nejsou tolik připravení.

„Je to netradiční. Vyzkoušeli jsme si to proti Seville, která to hrála podobně a měla to propracované do posledního puntíku. Pro soupeře v klasickém rozestavení 4-5-1 je to nepříjemné,“ dodal.

Vyjde to i proti Boleslavi? Plšek v to jistě doufá. Vždyť jde v poslední době o jeho oblíbeného soupeře. Kromě prvního zápasu v této sezoně proti němu dvakrát skóroval doma i na konci minulého ročníku.
Rozjede zase svůj brankostroj?