„Dnešního vítězství si určitě ceníme. Prvních šedesát minut jsme byli lepším a nebezpečnějším týmem,“ řekl pro klubový web trenér Václav Jílek.

Do hry poslal od úvodního hvizdu sestavu, která by klidně mohla být zahajovací i pro ligový duel s Jabloncem, jenž se bude hrát na Hané 8. února, tedy už za necelé dva týdny. Od začátku naskočili zkušený brankář Miloš Buchta či křídelník Václav Pilař, jenž zápasy na umělé trávě z preventivních důvodů vynechával. Pravého obránce hrál Tomáš Zahradníček, který prozatím dostal přednost před Martinem Sladkým, rekonvalescentem po svalovém zranění.

Sigma v prvním poločase byla skutečně lepší než její polský soupeř a zhruba po dvaceti minutách si začala vytvářet i šance. Šimon Falta ještě střílel těsně vedle, ale ve 22. minutě se Hanáci už prosadili.

Zmiňovaný Pilař hezky zakombinoval na levé straně s Houskou protáhl se kolem obránců a připravil vcelku snadný gól pro Martina Nešpora, který se zblízka nemýlil.

Zvýšení náskoku odmítla Sigma brzy po pauze. V 56. minutě byl ve vápně sražen Jakub Plšek. Míče se chopil Pilař, jenže jeho nepříliš dobře umístěnou ránu brankář Biszczad vyrazil.

Koučem Jílkem zvolená sestava odehrála necelou hodinu. „Asi patnáct minut ve druhé půli jsme ještě pokračovali v nastoleném tempu. Potom jsme prostřídali čtyři nebo pět hráčů a hra se nám rozbila,“ konstatoval Jílek.

Zaglebie si vytvořilo i několik velmi slušných šancí, které musel likvidovat brankář Buchta. Nakonec kapituloval v 83. minutě. Jemelkovi s Kalvachem nevyšla rozehrávka a po rychlé sice Buchta první zakončení vyrazil, ovšem pouze ke skórujícímu Porebovi, jenž uklízel do prázdné branky.

Vzápětí olomoucký gólman musel řešit další dvě nepříjemné situace. Se zakončením zblízka i hlavičkou si ale poradil. A tak paradoxně udeřilo na druhé straně. „Jsem rád, že jsme v závěru našli síly a utkání dovedli do úspěšného konce,“ podotkl Jílek. David Houska pasem našel za obranou Milana Lalkoviče, a ten z otočky poslal míč parádně přímo k tyči.

Olomoučané tak zvítězili 2:1 a spravili si náladu po sobotě, kdy kvůli bouři, která turecké pobřeží zasáhla, museli pro trénink využít pouze vnitřní prostory hotelu.

Další utkání čeká na Jílkovy svěřence v Turecku hned v pondělí. Proti dánskému klubu Hobro IK by měli nastoupit opět od 13 hodin středoevropského času. Posledním soupeřem pak bude v pátek japonský Shonan Bellmare.

SK Sigma Olomouc - Zaglebie Lubin 2:1 (1:0)

Branky: 22. Nešpor, 89. Lalkovič - 83. Poreba.
Sigma: Buchta - Zahradníček (58. Sladký), Beneš, Jemelka, Vepřek (80. Sláma) – Kalvach - Pilař (58. Lalkovič), Plšek (58. Texl), Houska, Falta - Nešpor (58. Yunis). Trenér: Václav Jílek.