Hned za 14 dní navíc přijede na Hanou mistrovská Plzeň. Pro fanoušky v kombinaci s Evropskou ligou mimořádně atraktivní začátek sezony, ale pro nejednoho trenéra důvod k vráskám.

„Buď můžeme brečet, nebo to vzít jako fakt a pokusit se s tím popasovat. Kvalitu a odhodlání na to máme,“ burcuje Václav Jílek.

V minulém ročníku jeho tým senzačním čtvrtým místem prokázal, že nejlepším českým klubům je schopen konkurovat. A podle Jílka není důvod, aby to tak nebylo i dál. Mezery v sestavě po odchodech Jakuba Řezníčka, který se vrátil do Plzně, a Uroše Radakoviče (Sparta) se podařilo zacelit.

SK Sigma Olomouc - tradiční focení týmu před zahájením ligového ročníku
Sigma vyrazí v neděli do sezony v nových dresech

Do útoku přišli Martin Nešpor, který zřejmě začne v základní sestavě, Pavel Dvořák, a role žolíka asi připadne snad konečně uzdravenému šikulovi Václavu Pilařovi, další letní posile. Defenzivu jsou zase připraveni vyztužit další dva produkty domácí olomoucké líhně Jan Štěrba a Jan Kotouč.

Přednost by měl od začátku dostat přece jen o něco zkušenější Šterba, i proto, že jeho kolega měl drobné zdravotní problémy.

„Oba mají předpoklady Uroše nahradit. Možná ne hned úplně plnohodnotně, ale mají potenciál stát se pevnými články týmu,“ řekl Jílek, který si pochvaloval, že se podařilo udržet opory Kalvacha, Jemelku či Plška. Sigma tak nyní může pomýšlet na první šestku, která si to poprvé v historii v nadstavbové části rozdá o titul a evropské poháry.

To Slavia po loňském druhém místě a dalším kole masivních čínských investic nemyslí na nic jiného, než na ligové prvenství. „O titul jsem vlastně nikdy nehrál. Je to pro mě obrovská výzva,“ řekl trenér Jindřich Trpišovský, který se na duel v Olomouci těší.

„Je tam skvělé prostředí, výborný trenér a dobré mužstvo, které chce hrát fotbal. Jsem raději, že budeme hrát s takovým týmem, než s někým, kdo by chtěl hrát zákopovou válku,“ prohlásil.

„Na úvod je to těžký zápas, ale pro oba týmy to bude dobrý test, jak na tom jsou,“ doplnil.

Očekává se, že z letních posil se dostane do základu zatím pouze pravý obránce Coufal, který přišel z Liberce.

Ladislav Minář a Michal Vepřek
Sportovní ředitel Sigmy Minář: Strach z joja ve mně pořád je