„Všem moc děkuji za přivítání, jsem obrovsky šťastný, že přestup dopadl. Posun z Olomouce do Slavie – největšího českého klubu, je nádherný pocit. Nyní se chci co možná nejrychleji aklimatizovat, sžít se se spoluhráči a navyknout si na styl, který je ve Slavii zejména po kondiční stránce opravdu náročný. Věřím, že jsem na všechny výzvy připravený a klubu pomůžu k dalším úspěchům,“ hlásí po podpisu kontraktu Ondřej Zmrzlý pro slávistický klubový web.

O jeho možném odchodu se začalo mluvit již před několika dny, všechno ale bylo ještě jen v rovinách spekulací. Dle slov olomouckého trenéra Václava Jílka započal tento 24letý borec, který za posledních pět sezon za Sigmu odehrál 128 zápasů a nasázel v nich dvanáct gólů, společnou přípravu a absolvoval fyzické testy. Pro něj osobně to bude také první sezona mimo olomoucký klub vůbec.

SK Sigma Olomouc - FC Zlín, Martin Pospíšil
Díky brzkým zápasům budeme vědět, na čem jsme, pochvaluje si Martin Pospíšil

Z Edenu na Andrův stadion pak má namířeno nadějný dvacetiletý gambijský útočník Ebrima Singhateh, který na podzim válel za Vlašim. V dresu po podzimu sedmého druholigového týmu dokázal během čtrnácti zápasů nasázet rovných osm branek a zařadil se tak na čtvrté místo v tabulce střelců.

Na trase Olomouc - Praha-Vršovice se ještě stále jedná o přestupu asistenta trenéra Jílka Milana Kerbra, který by měl ve Slavii nahradit prázdné místo po Danielu Köstlovi. Ten se totiž v minulých dnech přidal k nově složenému trenérskému triu české fotbalové reprezentace.