„Jsem tady hlavně abych tvrdě pracoval a pomohl týmu. Styl hry Sigmy by mi měl vyhovovat. To byl také důvod, proč jsem se rozhodl pro ni, i když jsem měl nabídek víc,“ řekl šestadvacetiletý fotbalista, který prošel akademiemi Atlética Madrid či Villarrealu. V Sigmě bude nosit dres s číslem 11.

Jak se to seběhlo, že jste se ocitl v Sigmě?
Když jsem se dozvěděl o nabídce Sigmy, tak jsem ji chtěl hned využít. Vím, jakým stylem Sigma hraje a pro můj styl hry je to perfektní. Hrál jsem proti nim na jaře a hráli opravdu velmi dobře. Je to tým, který jsem viděl hrát několikrát a vždycky se mi líbil.

Toužil jste po návratu do nejvyšší soutěže?
Určitě. Do Česka jsem přišel v lednu s tím, že budu hrát první ligu. Bohužel to na Dukle dopadlo sestupem. Ale snažil jsem se, jak jen to bylo možné, abych si opět mohl zahrát první ligu.

Měl jste i nějaké další nabídky?
Měl jsem nabídek víc. Něco z Chorvatska, z Dánska, v Česku se o mě zajímal Zlín. Olomouc ale měla ten zájem největší. A jak už jsem říkal, myslím si, že rozhodl hlavně styl hry Sigmy, který by mi měl vyhovovat. To byl hlavní důvod. Taky si myslím, že když budeme tvrdě pracovat, tak můžeme v tabulce vystoupat hodně vysoko.

Jak vnímáte hlavní rozdíly mezi českým a španělským fotbalem?
Rozhodně je tady hra daleko fyzičtější. Také taktika je trochu jiná. Ve Španělsku hrajeme víc s míčem, víc kombinačně a jsme asi trpělivější. Tady je hra rychlejší. Cílem je dostat míč rychle nahoru do útoku. Hodně se hraje mezi oběma vápny. Ale už jsem si tady zvykl. Vím, jak to v českém fotbale chodí. Teď se budu snažit dělat, co jen budu moct, abych pomohl Sigmě.

Start do druhé ligy se vám hodně povedl. Cítíte se být v dobré formě?
Cítím se velmi dobře a daří se mi. Myslím, že to byl i jeden z důvodů, proč si mě Sigma vybrala. Budu se snažit hrát stejně, nebo se ještě zlepšit i v jejím dresu. Hlavně jsem tu ale proto, abych pomohl týmu.

Zápas století v Olomouci: legendy Sigmy vs. legendy reprezentace ČR
Zápas století se povedl. Legendy bavily Olomouc, Brückner měl slzy na krajíčku

S Plškem je pro nás místo na hřišti pro oba

Už víte, jaká by měla být vaše role v mužstvu?
Zatím nevím, jaká přesně má moje role být. Jak jsem říkal, hlavně se budu snažit zapadnout do týmu a pomoct mu, jak budu umět. Jestli budu hrát, pět, deset, dvacet nebo šedesát minut, to už záleží na trenérovi. Budu pracovat tak tvrdě, jak to jen půjde.

Na vaší pozici hraje Jakub Plšek, který je teď nejlepším střelcem týmu. Věříte, že se přes něj dostanete do sestavy?
Nevím, jak o tom zatím přemýšlí kouč. Ale když budu tvrdě pracovat a hrát dobře, tak si myslím, že se na hřišti klidně může najít místo pro oba. To je můj úkol, abych týmu co nejvíc pomohl.

Takže zvládnete zahrát i na jiných postech než jako střední podhrotový záložník?
Určitě ano. Už jsem hrával jako pravé i levé křídlo. Hrál jsem i jako útočník i jako klasický střední záložník. Jsem schopný zvládnout klidně čtyři nebo pět postů v sestavě. Není to pro mě žádný problém.

Už jsme mluvili o rozdílech mezi českým a španělským fotbalem. Jaké rozdíly vidíte mezi životem v obou zemích?
Tam je pochopitelně velký rozdíl. Ve Španělsku slunce zapadá v osm nebo v devět hodin. V Česku je v zimě tma už o půl páté (směje se). Nebylo to pro mě jednoduché zvyknout si třeba na to, že večeře je už v šest nebo sedm hodin, protože doma ve Španělsku večeříme mnohem později. Ale to je život, teď jsem tady musel jsem si zvyknout.

Už víte něco o Olomouci jako městu?
Zatím moc ne. Ale v tomto týdnu mám v plánu posbírat co nejvíc informací. Bydlím teď v hotelu v centru, takže jak bude čas, tak si ho určitě projdu a podívám se. Teď mám ještě spoustu povinností, ale postupně se k tomu určitě dostanu.

V mládežnickém věku jste působil v Atléticu Madrid. Jak na to vzpomínáte?
Vzpomínám rád. Byla to pro mě první zkušenost, kdy jsem byl pryč z domova. Ve čtrnácti letech je to velká změna. Hodně jsem se tam během dvou let naučil. Velmi důležitých ale pro mě bylo spíš šest let, které jsem strávil ve Villarrealu. Tam jsem dospěl a zahrál si i za první tým. Řekl bych, že to byly zatím ty nejlepší roky v mojí kariéře. Naučil jsem se tam nejvíc jako fotbalista i jako člověk. Bylo to malé město, rodinný klub, který ale funguje velmi dobře. To je také důvod, proč mají úspěchy.

Jaké jsou vaše fotbalové sny?
Když jste mladý hráč, tak se samozřejmě chcete hlavně dostat do první ligy. To se mi podařilo v lednu. Mým cílem je být šťastný, pracovat tvrdě a zlepšovat se. Nejdůležitější ale je, abyste byl šťastný. Pokud to tak je a tvrdě pracujete, pak je možné všechno.

Zápas století Sigma - repre ČR v Olomouci
Brückner káral svého žáka Uličného: Podcenil jsi taktickou přípravu