„Je to otázka na vedení. Jedná se o jeho dalším působení v Sigmě. Zatím není jisté, jestli tady bude, nebo ne,“ řekl po zápase s Vítkovicemi ve Slatinicích trenér Radoslav Látal.

Sám Yunis už na startu přípravy na začátku minulého týdne přiznal dvě zajímavé nabídky – z ostravského Baníku a Jablonce. A také dodal, že o budoucnosti chce mít jasno co nejdřív.

„Chci mít čistou hlavu a soustředit se jen na fotbal,“ říkal třiadvacetiletý forvard, který má v Sigmě smlouvu ještě na rok.

Prodloužení smlouvy měl Yunis údajně odmítnout. Pro Sigmu by v takovém případě letošní léto bylo poslední příležitostí, jak útočníka zpeněžit.

Jenže zároveň je třeba myslet i na hráčský kádr. Yunis na jaře prožil průlomovou půlsezonu. Vstřelil své první tři ligové góly a vystrnadil ze základní sestavy zkušenějšího Martina Nešpora.

Pokud by měl Yunis opravdu odejít, Sigma by potřebovala kádr doplnit.

„Za jednoho typického hrotového útočníka bych byl rád,“ řekl kouč Látal po porážce s Vítkovicemi v přípravném utkání.

V něm se na hrotu v prvním poločase ukázal právě Nešpor, krátce po přestávce jej pak nahradil mladík Pavel Zifčák.

Z řady trenérových gest během zápasu se dalo snadno vyčíst, že s řešením některých situací u svých útočníků nebyl spokojen.

„Nechci nikoho kritizovat, ale trochu nám tam chybí kvalita,“ připustil.

Chramosta jako kompenzace?

A tím se dostáváme zpět k jednáním o Yunisovi. Rokování momentálně prý probíhají hlavně s Jabloncem a deník Sport přišel s informací, že na Hanou by jako kompenzace mohl přijít Jan Chramosta.

To by byl velmi pikantní příběh. Bývalý juniorský reprezentant je totiž u hanáckých fanoušků dlouhodobě v nemilosti.

I kvůli finále domácího poháru v roce 2011. Chramosta tehdy ještě v dresu Mladé Boleslavi příznivce naštval přifilmovanou penaltou, ze které soupeř Sigmy srovnal skóre a následně tak mohl slavit po dramatickém rozstřelu.

Rozjednaný středový hráč

Kouč Látal ale také prozradil, že vedle útočníka usiluje Olomouc i o dalšího středního záložníka.

„Doufám, že nám dopadne ještě jeden středový hráč, kterého máme rozjednaného. Čekáme na svolení,“ uvedl kouč Sigmy.

Rychle se vyrojily spekulace o Kamilu Vackovi, který byl v hledáčku Sigmy už v zimě, ale nakonec dal přednost pražským Bohemians.

O tohoto bývalého olomouckého fotbalistu a reprezentanta by se však údajně jednat nemělo, byť v dánských médiích se objevily informace o tom, že jeho kmenové Odense se s Bohemians nedohodlo na dalším hostování a Vackovi shání jiné působiště.

Do středu pole Sigma už získala Slováka Lukáše Greššáka, kterého Látal dobře zná z působení v Trnavě. V kádru by měl nahradit Lukáše Kalvacha.

„Je to trošku jiný hráč než Kalvach. Dokáže odebrat soupeři hodně míčů i v těžkých situacích. To ukázal i v Evropské lize. Dokáže rozdat ránu i přijmout,“ charakterizoval novou tvář Látal.

V sobotním mači proti Vítkovicím jej ale fanoušci vidět nemohli.

„Odehrál část zápasu v Otrokovicích, i když to původně nebylo v plánu. Dneska měl těžký kondiční trénink, potřebuje nabrat sílu, aby se cítil dobře,“ vysvětlil Látal.

Venezuelané na zkoušku

Na začátku týdne by měl být oficiálně dotažen i příchod levého obránce Milana Kerbra.

„Můžu prozradit, že zdravotní prohlídka dopadla dobře. Chtěli jsme zvýšit konkurenci na levé straně. Také ještě potřebuje potrénovat, rekonvalescenci po operaci zad měl delší a dává se do kupy. Nikdo na něj ale netlačí, nechceme ho strhat,“ řekl Látal.

„Trénuje ale normálně s mužstvem a možná už s Hradcem by mohl vyběhnout,“ doplnil.

Ve středečním duelu pak možná využije i dvojici testovaných Venezuelanů Fredyho a Luise, kteří se ukázali v pátek v Otrokovicích proti mužstvu z MSFL.

„Jeden hrotový útočník, spíš menší postavy a technický. Trochu mu chybí kondice. Druhý je pravý záložník. S míčem to velmi umí oba dva. Je to pro ně samozřejmě těžké. Je tam časový posun, takže jsou unavení. Jak jsem říkal, ještě s námi budou trénovat a pak se rozhodneme.