„Prvních 25 minut to vypadlo, jako kdybychom ještě byli v autobuse před Budějovicemi. Nebo jako bychom přijeli na výlet. První poločas byl z naší strany nulový, i když jsme se potom trošičku zvedli,“ hodnotil první dějství Látal. „Byli jsme bez agresivity, prohrávali jsme všechny souboje. Měli jsme hráče daleko od sebe, to byl náš největší problém. Spali jsme. Soupeř nás ve všem předběhl,“ zlobil se Látal.


Olomouc, která nastoupila bez dalších dvou opor Hubníka s Mandousem, kteří mají menší zdravotní problémy, prohrávala už od 2. minuty, kdy po rohu hlavičkoval Lukáš Havel a navzdory zákrokům brankáře Macíka dostal nakonec míč do sítě Valenta.

Druhou branku pak přidal sám Havel po další standardce krátce po první desetiminutovce. „Nechápu, čím to bylo. Mužstvo na něco chystáme a pak přijde takový kolaps.“

Sigma se vzpamatovala až po přestávce. Látal vyměnil Patrika Slaměnu a Ondřeje Zmrzlého. Namísto nich přišli na hřiště Jáchym Šíp a Pavel Zifčák. „Už ve 25. minutě jsme měli nachystaná dvě střídání. Pak měl Chytil takovou pološanci, začínali jsme trochu hrát, tak jsme se rozhodli počkat až do půle,“ prozradil Látal.

„V kabině byla trošku bouřka. Mužstvo jsem upozorňoval na charakter. Nakonec jsme začali trochu hrát. Zlepšili jsme se v soubojích a přišly i šance,“ doplnil.


Hanáci skutečně ožili. Tutovku měl mladíček Šíp po krásné Houskově uličce, ale nechal jen vyniknout brankáře Vorla. Definitivně Sigmu nakopla penalta po odehrané hodině. Centr Radka Látala srazil rukou bránící Javorek. Sudí Franěk se ještě běžel poradit s videem a pak ukázal na puntík. Pokutový kop pak proměnil Španěl Pablo González.


„Byl to zlomový moment zápasu,“ měl jasno budějovický kouč David Horejš. Jeho tým nevyhrál včetně poháru už jedenáctý zápas za sebou. „Chtěli jsme ukončit sérii. V prvním poločase jsme byli lepším týmem. Dali jsme dvě branky a měli i další možnosti, které jsme ale nedotáhli. Do penalty jsme měli zápas pod kontrolou,“ byl přesvědčen.


Po snížení ale už měli navrch Hanáci. Vorel vychytal krásnou střelu Chytila po centru Látala. „Smolný gól z penalty s námi zamával. Vzhledem k té sérii by ale asi zamával i s lepšími týmy. Ještě jsme měli možnost vedení zase zvýšit, ale Matěj Mršič vyloženou šanci neproměnil,“ litoval Horejš situace, před olomouckou brankou.


Místo toho se dočkala Olomouc. Poulolovu hlavičku ještě zastavilo břevno, Daňkovu dorážku už nic. „Myslím, že nám chyběl kousek štěstí. Výsledek je pro nás krutý. Klukům nejde nic vytknout. Zápas odpracovali dobře, jen chyběla odměna v podobě tří bodů,“ mínil Horejš.


Látal naopak pochválil morálku mužstva. „Cením si toho, že jsme za stavu 0:2 nesložili zbraně. O poločase jsem na to apeloval a mužstvo ukázalo charakter,“ řekl trenér Sigmy. „Ještě víc mě těší, že v závěru, kdy jsme výsledek dotáhli a snažili se ho překlopit na naši stranu, jsme měli na hřišti spoustu odchovanců. Šíp, Zifčák, Daněk, Látal a další. To je velké plus,“ doplnil.