Pokud vyřadí olomoucká Sigma ve 3. předkole Evropské ligy kazašský Kajrat Almaty, čeká ji s největší pravděpodobností španělská Sevilla. Rozhodl o tom dnešní los v Nyonu.

První zápas by se hrál v Olomouci 23. srpna, odveta na půdě soupeře o týden později 30. srpna.

Trojnásobný šampion Evropské ligy (2014, 2015 a 2016) ještě musí ve třetím předkole přejít přes litevský Žalgiris Vilnius, což se ovšem jeví jako formalita. Vždyť Sevilla v posledním ročníku hrála Ligu mistrů, vyřadila Manchester United a vypadla až ve čtvrtfinále s Liverpoolem.

David Ostřížek
Ostřížek: Myslel jsem na konec kariéry, nová sezona je buď, anebo

Za odměnu

Atraktivního soupeře ze Španělska si Hanáci přáli už při losu předchozí fáze soutěže.

„Přál jsem si Sevillu už pro třetí předkolo, ale rozhodně ne proto, že bychom chtěli okamžitě vypadnout. Ale jednou jsme se tam dostali, vybojovali jsme si to a chtěli jsme to jako odměnu pro nás. Chtěli jsme se konfrontovat s tím nejlepším soupeřem,“ říkal obránce Martin Sladký ještě předtím, než mu pondělní los přání splnil.

O to větší motivaci budou mít už ve čtvrtek, kdy vstoupí domácím utkáním s Kajratem Almaty do 3. předkola (hraje se od 19 hodin).

Sevilla patří v evropských pohárech k nejúspěšnějším španělským klubům. Vedle tří trofejí z Evropské ligy triumfovala také dvakrát v jejím předchůdci Poháru UEFA (2005 a 2006). V roce 2006 klub ovládl i evropský superpohár.

Od léta chytá za Sevillu také český brankář Tomáš Vaclík, který do Španělska přestoupil ze švýcarské Basileje.

Sigma má se španělskými soupeři v evropských pohárech několik zkušeností. V roce 1992 se při památné jízdě do čtvrtfinále Poháru UEFA utkala s Realem Madrid, který byl po výsledcích 1:1 v Olomouci a 0:1 na Santiago Bernabéu v Madridu nad její síly. Později Olomoučané vypadli ještě s Mallorkou (1999), Celtou Vigo (2001) a Zaragozou (2004).

SK Sigma - Viktoria Plzeň . Michal Vepřek hlavičkuje
Sigma před Evropou? Máme se od čeho odrazit, věří Vepřek
SK Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň
Sigma smolně prohrála s Plzní. Někdy jsme ji i přehrávali, litoval Jílek