Dobře se naladili na pohárové střetnutí fotbalisté Sigmy Olomouc. Na Andrově stadionu ve FORTUNA:LIZE rozstříleli Mladou Boleslav 4:0. Zato nováček FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Žižkov padl 0:2 na půdě lídra Vyškova.

„Tyhle zápasy jsou ale enormně složité na hlavy hráčů. Není to o tom ukázat kvalitu, ale zvládnout to mentálně. Ukázal bych vám několik týmů, u kterých každý čekal postup a vypadly,“ říká jasně hned na úvod trenér Sigmy Václav Jílek.

MOL Cup: Uničov - Karviná (6.9.2023)
Svátek fotbalu. Do Uničova míří Zlín. Baník venku? Tak se fotbal nepropaguje

Žižkov je ve druhé lize dvanáctý, Sigma v první lize čtvrtá, ale! „V těchto duelech dochází k určité míře podcenění, byť apelujeme na hráče, aby byli maximálně soustředění. Naopak u druhého týmu je motivace absolutní. Nečeká nás nic jednoduchého,“ je si vědom kouč.

Absence

Navíc, když mu stále budou chybět ofenzivní opory a nejlepší střelci týmu v lize Lukáš Juliš s Janem Vodhánělem. Realizační tým Hanáků nemůže počítat ani s dalším útočníkem Denisem Kramářem. Sigma má však jasnou motivaci postoupit, jelikož přes MOL Cup vede rovněž cesta do pohárové Evropy. „Je naším jednoznačným cílem jít dál,“ potvrdil trenér.

„Proto nemůže nikdo očekávat, že bychom vyměnili deset hráčů a hráli se záložní sestavou. Je tam reprezentační pauza a my jsme si zápas posouvali. Jsme za to teď rádi, protože jinak bychom byli i bez jiných hráčů včetně třeba kapitána Radima Breiteho,“ dodal Jílek.

Právě Breiteho výkon vyzdvihl po dvouzápasové absenci po utkání s Mladou Boleslaví. Navíc v dalším kole, kterým je již osmifinále, by na Andrův stadion v případě postupu dorazila pravděpodobně Plzeň, která ale ještě musí zvládnout čtvrteční duel na hřišti Mariánských Lázní.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav, Václav Jílek
Sigma na křižovatce s ambicemi. Digaňa byl výborný, Zorvan je platný, říká Jílek

„Po delší době jsem s losem spokojený. Je to tím, že bychom hráli doma. V téhle fázi soutěže, kdy zbývá posledních šestnáct týmů, si už nevybíráte. Můžete jet ven a tak dále… Pokud budeme kompletně zdraví, tak jsme v situaci, že se nemusíme nikoho bát a můžeme si to rozdat s kýmkoliv,“ uzavřel Václav Jílek.

V předchozích kolech Žižkov vyřadil jednoznačnou výhrou 6:1 venku čtvrtý tým ČFL, skupina A Povltavskou Fotbalovou Akademii a ještě předtím vedoucí celek divize C Ústí nad Orlicí 5:0. Sigma splnila roli favorita na půdě třetiligového Třince (4:1).