„Myslím si, že jsme do zápasu dobře vstoupili. A i přes to, že byl první poločas vyrovnaný, dokázali jsme odskočit na 1:0. Co ale o našem vítězství nakonec rozhodlo, byl začátek druhého poločasu. Tam jsme na ně vlétli, dali druhý gól a dostali zápas pod naší kontrolu," říkal po senzační výhře střelec prvního gólu Mojmír Chytil.

Sigma výhrou na Baníku šokovala nejen ostravské hráče a fanoušky, ale i naprostou většinu české fotbalové veřejnosti. „Všude jsme četli, že má Baník lehký los, protože začíná s námi. My jsme ale věděli o našich kvalitách a jeli jsme sem vyhrát. Ne remizovat, ale vyhrát," řekl důrazně třiadvacetiletý borec.

„Makali jsme od první do poslední minuty a to nám přineslo ovoce. Na hřišti jsme nechali úplně všechno," dodal.

Dá se říci, že ten jeho první gól byl v zápase zlomový. Do té doby byl totiž zápas spíše vyrovnaný a jeho inkasováním hráči Baníku trochu ztratili jistotu v kolenou. „Dostal jsem sice od Kaliho (Filip Kaloč, pozn. red.) nakopáno, ale zvedl jsem se, zpracoval si míč od Juraje Chvátala, rozběhl se a vystřelil bez jakéhokoli míření. Lašty nejspíš myslel, že to půjde na zadní tyč. Ale nešlo," popisoval celou situaci se smíchem.

Chytil ale mohl přidat další gól i po změně stran. Tentokrát ale byl v přímém souboji úspěšnější čerstvě čtyřicetiletý ostravský gólman Laštůvka. Co tentokrát k úspěchu chybělo? „Stoprocentně lepší řešení ve finální fázi. Naštěstí byl hned poté úspěšný Juraj Chvátal a zvýšil na 2:0," vysvětlil.

Hanáci se v zápase velice často prezentovali střelami zpoza šestnáctky, čímž působili domácí obraně i gólmanovi značné potíže. „ Před zápasem jsme si řekli, že dlouho pršelo, a tak budeme střílet často a hlavně po zemi, která byla mokrá. A byli jsme úspěšní. Vezeme domů tři body," říká Chytil spokojeně.

Hanáci tak mají nyní velikou příležitost dobře se připravit na třetí a čtvrté kolo, ve který je čeká Sparta a Slovácko. Nyní je totiž čeká doma nováček z Brna.

„Vstoupit do sezony vítězstvím je vždycky fajn. Kdybychom tady prohráli a nezadařilo se nám pak ani doma s Brnem, bylo by to složité. Takhle ale máme šanci na dobrý rozjezd sezony," věří mladý olomoucký talent.

„Jsem rád, že jsem skóroval. Vítězství týmu je ale mnohem důležitější. To ale neznamená, že bych jich nechtěl dát co nejvíce. Když ale budeme vyhrávat, tak ať dává góly klidně Máca (brankář Matúš Macík, pozn. red.)," uzavřel se smíchem v hlase.