Máte za sebou dlouhé zranění, jak se cítíte?

Určitě nejsem v plné formě, ale jsem v plné fyzické a zdravotní formě, což je pro mě základ. Trenéři i já cítíme, že mi chybí zápasová praxe. V zápasech i na tréninku je znát, že mě míč neposlouchá tak, jak bych chtěl. Věřím, že se to zlepší.

Proti Zlínu jste se ale dvakrát prosadil, co na to říkáte?

Za góly jsem rád. Minulý rok byl pro mě hodně těžký. Skoro jsem nehrál fotbal a asi se mi nestalo, že bych zakončil rok bez gólu. Naštěstí jsem ho dal v posledním přáteláku, takže to nenastalo ani teď. Hodně mě to nabudilo a jsem rád, že jsem mohl rok 2023 začít hned dvěma góly.

Branky jsou asi hodně důležité pro sebevědomí.

Hodně důležité. Už jsem v jednom rozhovoru říkal, že když se to zranění pořád prodlužovalo a koleno neposlouchalo, tak jsem měl myšlenky, jestli se vůbec na hřiště dostanu. Je pro mě úspěch, že jsem zdravý, nic mě nebolí a fyzicky jsem na tom dobře. Góly jsou na sebevědomí super.

Přípravné utkání: FC Trinity Zlín - SK Sigma Olomouc
Jílek: Chytil? Mám ho v kádru pro Turecko. Vaněčka chystáme, je (ne)připravený

Trenér Pavel Vrba před standardkou křičel na hráče, ať vás brání a vy jste dal gól. Postřehl jste to?

Zaregistroval jsem to, že jsem se tam před standardkou pohyboval. Trenér tam řval, aby si na mě dali pozor a za pár vteřin jsem dal gól, takže to bylo takové úsměvné.

Příprava je krátká, nebyl byste radši za delší?

Když dáte tu otázku mně a někomu, kdo byl celou sezonu zdravý, tak odpovíme úplně jinak. Pro mě by bylo fajn, kdyby byla příprava o měsíc a půl delší, abych mohl nabrat herní praxi a sžít se s týmem. Ale když odpovím za kluky, kteří normálně trénují, tak je pro ně krátká příprava super, protože za krátké volno téměř nic neztratili a každý fotbalista raději hraje mistrovské zápasy.

Hodně se mluví o odchodu Mojmíra Chytila, byl byste rád, kdyby přestoupil a vy měl snazší cestu do sestavy?

Zajímavá otázka. Momentálně si přeju, aby tady zůstal. Jsme čtvrtí a může to být jeden z hodně povedených ročníků Sigmy. Mojmír je v takové formě, že i na úkor toho, že budu mít těžší pozici, tak je pro nás lepší, aby nám pomohl a pak se vydal, kam patří.

Přípravné utkání: FC Trinity Zlín - SK Sigma Olomouc
Bez Chytila, ale s posilami. Dvougólový Vaněček zařídil Sigmě na úvod remízu