„Dnes jsme to opravdu jen tak tak poskládali. Jsou tam i další drobná zranění, takže uvidíme, jak to bude příště v Budějovicích, kam jedeme už za dva dny. Možná budeme muset sáhnout do béčka,“ posteskl si Látal, viditelně zklamaný z toho, že Sigma doma zase nepotvrdila vítězství z venkovního zápasu.

Zápas proti Sklářům přitom rozjela perfektně. Už ve 4. minutě se prosadil Pavel Zifčák, který si naběhl po natrénovaném signálu na centr Ondřeje Zmrzlého a předskočil obránce Droehnleho.

„Společnými silami jsme to tam nějak dostali,“ pousmál se Zifčák, který se do sestavy dostal na úkor vážně zraněného Jakuba Yunise, jehož čeká několikaměsíční pauza.

„Pavel dlouho nehrál, ale myslím, že odvedl s Mojmírem Chytilem dobrý výkon. Byli schopní nahoře pokrýt míč a udržet ho. Pak jim ale došly trochu síly někdy okolo šedesáté minuty a už nám to chybělo,“ hodnotil Látal.

První půle se jeho týmu celkem povedla. Chytil pěknou přízemní ranou trefil tyč. Scházely centimetry, aby se míč od ní odrazil do brány.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili, dali branku, měli jsme i další šance. Začali jsme na tři obránce, chtěli jsme soupeře zatlačit a dostat ho presinkem pod tlak. To se nám celkem dařilo,“ řekl Látal.

Přesto zhruba po půlhodině provedl na hřišti rošádu a vrátil se ke čtyřobráncovému rozestavení.

„Levá strana nám trošičku hořela. Hyčka se tam dostával do dobrých situací, i když z toho nic nebylo. Proto jsme měli strach pokračovat otevřeně. Navíc je to fyzicky hodně náročné hrát presink celý zápas, zvlášť, když třeba Pavel Zifčák dlouho nehrál,“ konstatoval Látal.

Neškodné Teplice nakonec přečkaly s jednogólovým mankem do přestávky a na začátku druhé půle samy udeřily.

„V poločase šla hráčům především psychická podpora, protože na tom nejsme dobře. Veškeré plány s Tomášem Kučerou na stoperu a Knapíkem před ním se nám rozsypaly s prvním gólem. Nepůsobili jsme pak vůbec dobře,“ vykládal hostující trenér Radim Kučera.

Díky rychlému brejku a šťastné ráně Vukadinoviče, kterou do protipohybu brankáře Mandouse tečovat obránce Beneš, si nakonec Teplice odvezly bod.

„Může být pro nás hodně cenný,“ řekl Kučera.

„V kabině jsme si říkali, že určitě nechceme zalézt, ale bohužel jsme z jedné střely na bránu inkasovali. Z toho pohledu to byl pro nás trochu smolný zápas. Na druhou stranu se mi zdálo, že jsme se po rychlém gólu trochu uspokojili a mysleli se, že dáme tři góly a nemůže se nic stát,“ pokračoval Látal.

Jeho soubor už vyprodukoval jen dvě tvrdé rány Pabla, který vyplašil Čtvrtečku hlavně nečekaným pokusem téměř od postranní čáry, a zblokovanou ránu Slaměny.

„Bohužel jsme neměli hráče, kterými bychom to mohli prostřídat. Musíme se s tím ale vyrovnat. Máme nemocné, máme zraněné a s Budějovicemi a Ostravou nás čeká to samé,“ pokrčil rameny.

Jendo pozitivum ale olomoucký kouč na svízelné situaci s marodkou přece jen našel.

„Zase uvidíme hráče, na které by se třeba nedostalo. Můžeme se podívat, jestli s nimi můžeme počítat na příští sezonu. Ale nechceme ligu jen tak dohrát. Chceme být pořád co nejvýš,“ dodal Látal.