Před začátkem nového ročníku ligy je to pro fanoušky olomoucké Sigmy jedna z nejpalčivějších otázek. Kdo bude stát v brance, když tradiční jednička Miloš Buchta laboruje se zlomeným prstem? Nový trenér Radoslav Látal vsadí na jednoho z dvojice Michal Reichl – Aleš Mandous.

„Zatím nevíme, kdo půjde do branky,“ uvedl během středečního sigmáckého podvečera na olomouckém Horním náměstí Michal Reichl.

Podobně tajemně hovořil chvíli předtím na tiskové konferenci i kouč Hanáků.

Navzdory tomu, že bude Buchtovi 19. července už 39 let, je jeho pozice v brance Hanáků léta neotřesitelná. Že by měl Látal před startem sezony řešit zrovna tento post, s tím zřejmě nepočítal.

„Je to komplikace, ale myslím, že máme ještě dva kvalitní brankáře,“ pronesl.

Reichl nebo Mandous?

Blíž do branky ze dvou Buchtových náhradníků by měl mít 26letý Reichl. Na soustředění odchytal tři ze čtyř poločasů.

„Předtím jsem dlouho nechytal, jen juniorku, a to je oproti chlapskému fotbalu velký rozdíl. Jsem rád, že jsem mohl chytat celý zápas a poločas,“ ohlédl se za zápasy proti německému Karlsruhe a belgickému Mouscronu.

Nyní by se pro něj mohla naskytnout příležitost, jak přesvědčit o svých kvalitách a třeba trenéra Látala nahlodat v tom, kdo bude jedničkou pro zbytek sezony.

„Je těžké se přes Miloše dostat, je to kvalitní brankář. Navíc se teď ke konci sezony dařilo i celému týmu. Mandy je taky super gólman. Podle mě máme vyrovnanou trojici a každý může chytat,“ řekl diplomaticky Reichl, který si v lize naposledy zachytal před rokem na Slovácku.

Jen o pět měsíců starší Mandous se v dresu Hanáků ukázal zatím jednou. Odchytal poslední zápas základní části minulého ročníku na hřišti pražské Slavie.

„Myslím, že ať už do branky půjdu já, nebo Mandy, týmu pomůžeme a v Plzni něco uhrajeme,“ pravil Reichl optimisticky před dnešní sezonní premiérou.

Pokud zamíří Látalův ukazováček směrem na něj, ví, že přípravu nepodcenil. „Pracoval jsem na sto procent,“ řekl jistě. „Pan Lovásik (trenér brankářů, pozn. red.) nás připravuje všechny tak, jako bychom všichni měli v zápase chytat. Není v tom rozdíl,“ ujistil.

„Uvidíme, záleží na trenérovi, komu dá důvěru,“ doplnil s výhledem k sobotnímu souboji s Viktorií.