Do 3. kola MOL Cupu vstupuje 32 celků. Polovina z nich je při losu nasazená, polovina nenasazená. V případě postupu favoritů by to bylo jednoduché, 16 týmů z první ligy je nasazených, zbytek by byl nenasazený. Jenže tady nastal onen zádrhel.

Karviná vypadla na půdě Uničova, tudíž musel být jeden tým posunutu mezi nasazené. K překvapení to byla Dukla Praha, která vévodí druhé nejvyšší soutěži. Podle výše zmíněného dokumentu tomu ale tak být nemělo.

V Rozpisu Poháru FAČR MOL Cupu totiž stojí mimo jiné toto: „Ve 3. kole losuje Řídící orgán Poháru herní dvojice s tím, že kluby jsou rozděleny do košů na kluby licenční (I. a II. liga) a nelicenční. Licenční kluby jsou dále rozděleny podle úrovně soutěže v probíhajícím ročníku a umístění v mistrovských soutěžích v předcházejícím ročníku, na „nasazené“ a „nenasazené“. Nasazených klubů je zpravidla 16.“

SK Uničov - Znojmo
Uničov padl s mezinárodním výběrem Znojma. Nepomohla ani červená

To by znamená, že mezi nasazenými celky měla být Zbrojovka Brno, která v uplynulé sezoně sestoupila z nejvyšší soutěže. A právě Brno na to původně doplatilo, protože mu byla ve třetím kole vylosovaná Plzeň. Naopak Dukle druholigová Opava. Zbrojovka se navíc ozvala a celý los provázely otázky také na sociálních sítích, kde se nad tím podivovali jak fanoušci, tak sportovní novináři. Nakonec se bude los v pátek ve 12 hodin opakovat.

A Brno asi není jediným týmem, který tento krok ocenil. Uničov vyfasoval původně ligové Pardubice a fanoušci ani kluboví příslušníci s tím úplně spokojeni nebyli. „Když jsme postoupili, tak jsme si přáli nějaký tým z top šestky ligy. To se nepoštěstilo, ale i tak přijede ligový celek,“ říkal po středečním nepovedeném utkání MSFL se Znojmem (1:2) uničovský trenér Jiří Balcárek, který si pro region přál Spartu nebo Slavii.

MOL Cup: Uničov - Karviná (6.9.2023)
Do Uničova v poháru míří ligové Pardubice, Sigma jede do Záp

Nyní tak má Uničov druhou šanci. Nové soupeře se dozví také Sigma, která měla hrát v Zápech a Prostějov, který čekal výjezd na stadion ligového Jablonce.