Těmito velkými jmény se zaštítilo uskupení bývalých hráčů a olomouckých podnikatelů, které nabízí hanáckému klubu 10 milionů korun ročně výměnou za podíl na rozhodovacích procesech v klubu. O nabídce informovala Sigma v tiskové zprávě.

Oficiálně byla představena na úterním zasedání výboru spolku SK Olomouc Sigma MŽ, který je hlavním akcionářem klubu.

„Nesmírně si vážím toho, že bývalým hráčům, legendám našeho klubu, záleží na dalším rozvoji Sigmy a chtějí pomoci. Celá iniciativa naznačuje, že olomouckému podnikatelskému prostředí není Sigma lhostejná. Se zástupci zmíněné skupiny budeme jednat o možné formě spolupráce,“ okomentoval situaci předseda výboru spolku Jakub Beneš, jenž ve funkci v polovině roku vystřídal po dlouhých letech Jaromíra Gajdu.

Olomoucký klub hledá nového mecenáše od odchodu Josefa Lébra v roce 2017. O rok později se zdála být na dobré cestě jednání s opavským podnikatelem Lukášem Urbancem. Nakonec ale zkrachovala.

Jedním z důvodů bylo, že obchod neposvětil Josef Lébr, podle smlouvy musí souhlasit s prodejem 40 procent akcií, které převedl na spolek.

Vrátí se Lébr?

Letos v létě se pak objevily informace o tom, že by se Lébr mohl do Sigmy vrátit. I tato jednání se ale táhnou, byť se v jednu chvíli zdálo, že jde o hotovou věc.

Na rozdíl od podnikatelské skupiny se v jeho případě ale jedná o majetkový vstup do klubu, tedy nákup akcií.

„V nejbližších dnech je očekáváno dokončení a předání znaleckého posudku na hodnotu předmětných akcií, ten je klíčový pro další vývoj,” řekl Beneš.