„Hráče jsem přivítal a apeloval jsem na jejich tréninkovou morálku. Budu je chtít hlavně co nejrychleji poznat. Máme na to asi 14 dní. Na soustředění do Rakouska už pojedeme v užším kádru. Tam už bych chtěl mít mužstvo připravené,“ řekl Látal.

„Prvních 14 dní bude spíš hrubá příprava. Zaměříme se na kondiční stránku, i když tam budou vložené i nějaké zápasy,“ dodal kouč.

Látal dostal k prvnímu tréninku takřka kompletní kádr z minulé sezony. Samozřejmě bez Lukáše Kalvacha, který přestoupil do Plzně. A také bez obránce Juraje Chvátala, který si hledá angažmá.

Václav Pilař
Pilař: Vím, že Olomouci něco dlužím. Pokusím se jí vše splatit

Jiný styl

Hráči si podle všeho budou muset zvykat na trochu odlišnou skladbu tréninkového procesu.

„Viděl jsem program, který trenér připravil a bude to asi tvrdší. Ale když jsem byl v Rumunsku, tak jsem zažil asi ještě náročnější tréninky. Zase jsem byl mladší. Uvidíme, jestli budu stíhat,“ usmíval se osmatřicetiletý brankář Miloš Buchta. „Chuť pořád mám,“ doplnil.

„Bude to asi jiný styl. Ať už v tréninku, nebo ve stylu hry. Věřím, že to bude dobré pro nás, ale hlavně pro Sigmu,“ poznamenal k příchodu nového kouče útočník Jakub Yunis, který ale zatím nemá jasno v tom, zda bude v Olomouci pokračovat.

Smlouvu má ještě na příští rok, ale na stole mu leží zajímavé nabídky z Jablonce a Baníku Ostrava.

„Chtěl bych mít jasno během několika dní, protože chci mít čistou hlavu,“ řekl Yunis.

Jiří Neček
Látal už má v Sigmě asistenta. S Nečkem zažil úspěch i neshody

Radek? Už je vystrašený dost

Do kádru naskočila řada mladíků z juniorky.

„Všechno bude o výkonnosti, ale předběžně jsme se bavili, že by tři nebo čtyři měli být součástí užšího kádru. Chceme s nimi pracovat,“ uvedl Látal.

„Ve finále chceme mít nějakých 22 nebo 23 hráčů, ale uvidíme, jestli se někdo prosadí. Zima se Zlatohlávkem pojedou na mistrovství Evropy a vrátí se až za měsíc. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet,“ řekl Látal, jenž má v kádru i svého syna Radka.

„Nechal bych to už být. Je to jeden z mých hráčů. Myslím si, že už je vystrašený dost,“ pousmál se.

Karel Poborský, Josef Ondroušek
Předseda Nových Sadů Ondroušek: Se záchranou divize jsme už moc nepočítali

Mám vytipované hráče, které osobně znám

Na Hané přípravu začali i záložníci Jakub Vichta a Lukáš Buchvaldek, kteří se vrátili z hostování.

Co se dalších příchodů týká, Sigma prý na nich usilovně pracuje. Psalo se o útočníkovi Davidu Vaněčkovi, jenž nejspíš skončí ve skotských Hearts. Zájem však o něj mají i movitější kluby než Sigma.

O dalších jménech Látal zatím nechtěl mluvit.

„Máme hráče vytipované. Jsou to hráči, kteří už něco odehráli a já je osobně znám. Zároveň může přijít i někdo na zkoušku a překvapit, ale to momentálně nejsou ti hráči, které bychom chtěli,“ dodal Látal.

První přípravný zápas čeká Sigmu v sobotu ve Slatinicích proti Vítkovicím. Hrát se bude od 17 hodin.

Olomoucký půlmaraton 2019
Fanoušci byli fantastičtí, děkovali nejrychlejší běžci olomouckého půlmaratonu

Kádr Sigmy pro letní přípravu:

Brankáři: Miloš Buchta, Michal Reichl, Aleš Mandous, Jakub Trefil

Obránci: Vít Beneš, Václav Jemelka, Radek Látal, Roman Polom, Martin Sladký, Jiří Sláma, Michal Surzyn, Jan Štěrba, Michal Vepřek, David Zima.

Záložníci: Šimon Falta, Martin Hála, David Houska, Mojmír Chytil, Václav Pilař, Jakub Plšek, Jiří Texl, Jakub Vichta, Tomáš Zahradníček, Ondřej Zmrzlý.

Útočníci: Lukáš Buchvaldek, Pavel Dvořák, Martin Nešpor, Jakub Yunis, Pavel Zifčák, Tomáš Zlatohlávek.