On sám ale úplně spokojený nebyl kvůli neproměněné šanci.

Pozitivní energii, se kterou se pere o místo v sestavě, mu to ale rozhodně nevzalo.

Na překrásném novém stadionu Slovanu Bratislava na Tehelném poli se ve středeční slavnostní přípravě mohl cítit tak trochu jako doma.

Milan Lalkovič, slovenský záložník olomoucké Sigmy, sice pochází až z dalekých Košic, ale i tak nově postavenou arénu ocenil.

Sigma porazila Slovan na Tehelném poli 3:2
VIDEO: Sigma otestovala nové Tehelné pole a porazila Slovan

„Je to nádherný slovenský stadion. Je super, že ho máme. I když to chvíli trvalo,“ připomněl Lalkovič, že trvalo více než devět let, než se na místo kudy kráčely dějiny československého a později slovenského fotbalu „nádherná hra“ vrátila.

„Doufám, že se jednou postaví nějaký podobný i v Košicích. Až tady bude hrát reprezentace a zaplní se to, tak to bude super. I Slovan si zaslouží, aby na něj chodilo hodně diváků,“ vykládal Lalkovič, který byl rád, že se spoluhráči mohl být u prvního duelu v novém stánku.

„Byl jsem rád. I když jsem byl překvapený, že si nepozvali Manchester City, nebo někoho takového. Ale co už. Využili jsme toho rádi,“ smál se.

Sigma nakonec Slovanu úvodní duel, i když jen neoficiální, v novém domově pokazila vítězstvím.

„Chceme vyhrát každý zápas. Výsledek asi nebyl tak důležitý. Bylo to hlavně o vyzkoušení stadionu, trávníku a všech věcí okolo. Ve druhém poločase hrálo za Slovan trochu jiné mužstvo, ale to nic na výsledku nemění. Musíme porazit každého, kdo je před námi,“ nebral celkem pochopitelně ani při slavnostním zápase na soupeře ohledy.

Tomáš Zahradníček
Zahradníček sestřelil v Bratislavě Slovan: Už jsem gól potřeboval jako sůl

MĚL JSEM DÁT GÓL!

On sám se na výsledku podílel asistencí při brance Václava Jemelky na 1:1.

„Na gól jsem přihrál, ale mohl jsem i jeden dát, jenže jsem si míč špatně přebral. Trenér mi to určitě bude zase vyčítat. A oprávněně,“ věděl už před cestou do šatny.

Ve velké šanci totiž nastřelil jen brankáře Trnovského.

„Tohle musíme vylepšit. Jinak hrajeme pěkný fotbal, ale už na podzim jsme dávali málo gólů,“ řekl Lalkovič, který se nachomýtl i k rozhodující akci.

Šimon Falta ale nakonec přihrál do šance na druhou stranu Tomáši Zahradníčkovi, který rozhodl.

„Nejdřív jsem nadával, že to nedal mě, ale pak jsem viděl, že jde spoluhráč sám na branku, tak jsem ho ještě pochválil, že dobrá přihrávka,“ culil se šestadvacetiletý slovenský smíšek.

Fotbalisté 1. HFK Olomouc. Ilustrační foto
HFK už zahájil přípravu. Utká se z týmy z MSFL i kraje

BOJ O MÍSTO POKRAČUJE

Na jaře ho čeká boj o základní sestavu.

„Musím udělat všechno proto, aby trenér neměl žádnou výmluvu, proč mě nepostavit. A když se na hřiště dostanu, tak využít svou šanci. Jak jsem říkal, dnes jsem třeba měl dát gól. Mám to ve svých rukách. Biju se o své místo a doufám, že na jaře dostanu víc prostoru,“ prohlásil odhodlaně.

„Všechno beru pozitivně, vždyť jsem rok nehrál fotbal,“ připomněl nepříjemné zranění achilovek.

„Zvládl jsem i jeden celý zápas. Když jsem hrál, tak jsem podle mě vypadal dobře. Ovšem rozhoduje trenér, a jak jsem říkal, já ho musím přesvědčit, že do sestavy patřím,“ zopakoval Lalkovič.

Ten si po anglických soutěžích, Portugalsku, Nizozemsku a Skotsku zase po čase vyzkoušel i českou ligu. Jaká podle něj je?

„Hodně bojovná, možná trochu podobná třetí anglické lize, kterou jsem hrál. Jsou v ní ale i rozdíloví hráči. Třeba Plzeň proti nám hrála krásný fotbal, proti Slavii jsem ještě nehrál. Na to se těším,“ prozradil.

„My ale musíme zvládat hlavně zápasy proti těm „menším“ soupeřům. Potřebujeme sbírat víc bodů, kvalitu na to máme. Věřím, že se to obrátí a na jaře se nám bude dařit víc. Mužstvu i mně osobně,“ uzavřel.

Vít Beneš podepsal kontrakt s olomouckou Sigmou
Posila Sigmy Beneš: V Olomouci jsem byl vždy spokojený, krásné město

MILAN LALKOVIČ
Milan LalkovičZdroj: Deník / Jiří FišaraNarozen: 9. prosince 1992
Výška: 174 cm
Váha: 64 kg

Bilance na podzim:
7 zápasů/ 0 gólů / 1 asistence
Kariéra: Chelsea (2010-11), Doncaster (Anglie, 2011), ADO Den Haag (Nizozemsko, 2012), Vitória Guimaraes (Portugalsko, 2012-13), Walsall (Anglie, 2013-14), Ml. Boleslav (2014), Barnsley (2015), Walsall (2015-16), Portsmouth (Anglie, 2016), Ross County (Skotsko, 2017), Portsmouth (2017-18), Olomouc (2018-19).