David Kobylík, někdejší výborný záložník Sigmy a mistr Evropy do 21 let po zápase přiznal: „Z kotle vypadá fotbal trochu jinak než obvykle. Přímo v kotli jsem byl několikrát na hokeji jako kluk, ale na fotbale ne. Když jsem byl dorostenec nebo žák, tak jsme podávali míče, ale do kotle jsem nechodil,“ prozradil.

Kobylíka vyzvali k návštěvě kotle olomoučtí ultras poté, co se do nich lehce opřel ve svém pravidelném sloupku, který vychází v Deníku každou středu.

„Musím přiznat, že jsem trochu změnil názor. Kluci v kotli se snaží a opravdu fandí, jak mohou. Je jich ale zoufale málo,“ říká Kobylík.

Skupinky fans nespolupracují

V zápase proti Opavě bil rozdíl v početnosti fandících táborů do očí. Ve slezském sektoru bylo dvakrát, možná i třikrát tolik fans.

„Nenahrál nám ani průběh zápasu. Maloval jsem si, že dostaneme do fandění i ostatní části stadionu. Když se podařilo roztleskat ostatní tribuny, dostali jsme první gól. A když je to za dvacet minut 0:2, tak je to ještě složitější. Navíc ta početní převaha… Někdo to vážně kluci nemají lehké,“ uznal Kobylík.

„Největší problém je asi v tom, že existuje několik skupin fanoušků, které spolu nevycházejí a nejsou schopné spolupracovat. Bohužel, dokud se tohle nevyřeší, tak se situace těžko bude zlepšovat,“ dodal.