„Po utkání byly oslavy v kabině a je to skvělý pocit si po sedmi měsících po vítězství zařvat s klukama,“ radoval se.

Ve víkendovém zápase FORTUNA:LIGY však levý bek Sigmy původně nastoupit neměl.

„S trenérem jsme se bavili, že na zápas pojedu, ale spíše na lavičku, protože jsem necítil, že můžu podat stoprocentní výkon. Chybělo mi takových deset procent,“ prozradil Milan Kerbr.

Den před odjezdem do Liberce se však zranil zkušený obránce Michal Vepřek a olomoucký kouč Radoslav Látal ukázal právě na Kerbra.

„Trenér se mě zeptal, jestli si věřím a já si věřil. Odehrál jsem několik zápasů za béčko a cítil jsem, že kondice se pomalu zlepšuje,“ popisoval devětadvacetiletý fotbalista, který na Hanou přestoupil z kyperského Apollonu Limassol.

Na známé půdě v Liberci se Kerbr uvedl dvěma nebezpečnými centry i zodpovědnou defenzivou. Debut v dresu Sigmy a první ligový zápas po pauze zaviněné zraněním zad se mu povedl.

„Těšil jsem se na stadion v Liberci, který mám rád. Ale především na to, že budu mít možnost pomoct klukům na hřišti,“ líčil Kerbr.

Olomoucká defenziva udržela v sobotu čisté konto, které bylo základem tříbodového zisku. Kerbra tak ani příliš nemusí mrzet zápisné za první start v A-týmu Sigmy.

„Kluci dostanou pečené sele. Takže se docela finančně prohnu. Ale za výhru nad Libercem jsem šťastný, takže to moc rád zaplatím,“ usmíval se spokojený Milan Kerbr.

Miroslav Mazal, Michal Šandor