Zatímco na soustředění na Maltě dali svěřenci Václava Jílka ve všech zápasech tři branky, v mistrovském duelu se v roce 2022 ještě netrefili. Po porážce 0:1 v Jablonci přišlo vypadnutí se Slováckem na penalty po bezbrankových 120ti minutách.

Posledním střelcem v ostrém zápase je tak z předvánočního duelu se Zlínem Antonín Růsek a Hanáci čekají na gól už 275 minut.

„Mojmír Chytil byl proti Slovácku daleko lepší než v Jablonci. Stáhli jsme ho, protože je to hráč, kterému dochází síly, když hraje více utkání v řadě a pro nás je neděle strašně důležitá,“ prozradil po středeční pohárové bitvě trenér Václav Jílek a vypadá to, že právě na Chytila bude opět v útoku sázet.

Fotbalisté Sigmy Olomouc vypadli z poháru se Slováckem.
Jílek: Chybí nám sebevědomí! Hráli jsme pomalu, bez pohybu i kvality

„Když se daří, je tým s prominutím každý, ten pravý se ukáže až když se nedaří, pro nás je to teď,“ velí brankář Sigmy Jan Stejskal, jenž v barvách soupeře také chvíli nastupoval.

Na Mladou Boleslav však Sigma nemá úplně ideální vzpomínky. Na podzim to vypadalo, že na jejím hřišti dokráčí k pohodlné výhře. Po brankách Hály a Růska v úvodu zvyšoval v 72. minutě už na 3:1 Vaněček.

SK Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav

Výkop: NE, 15.00
Rozhodčí: Szikszay - Váňa, Volf. Hrubeš (VAR)
Bilance: 10-11-10, 47:48
Poslední vzájemný zápas: 3:3
Předpokládané sestavy
Sigma: Stejskal - Chvátal, Hubník, Jemelka, Zmrzlý - Breite, Greššák - Navrátil, Daněk, Zifčák - Chytil.
Absence: Yunis, Beneš (nejistý start), Hála, Macík, Zahradníček (zranění), Vaněček (rekonvalescence).
M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Preisler - Matějovský, Smrž - Ladra, Hlavatý, Ewerton - Škoda.
Absence: Šimek, Skalák, Mašek (zranění)

Jenže právě tento duel byl vytáhlému útočníkovi osudným, protože si v něm zranil koleno, s nímž doteď laboruje. V té době měl navíc kouč Jílek vyčerpaná veškerá střídání a čtyři minuty před koncem se míč od tyče odrazil do zad brankáře Macíka a následně těsně za čáru. Tedy podobný gól jako při středečním penaltovém rozstřelu se Slováckem.

Aby toho nebylo málo, odvezla Sigma z Boleslavi jen bod, protože parádní bombou srovnal na 3:3 Karafiát.

„Potřebujeme zápas, ve kterém štěstí půjde s námi, teď se od nás odklání,“ litoval Stejskal po Slovácku s vírou, že právě s Mladou Boleslaví jim osud vše vrátí.

„Nemůžeme se teď dívat na nějaký herní styl. I kdybychom chtěli vymýšlet, tak nemůžeme, možná se na to nebude dát koukat, ale musíme ukopat výhru 1:0, abychom získali tři body a zvýšili si sebevědomí,“ řekl Stejskal.

Ani Mladá Boleslav ale nebude chtít zapsat druhou porážku v jarní části. Na úvod totiž doma padla s Baníkem 2:3.

Fotbalisté Sigmy Olomouc vypadli z poháru se Slováckem.
To není normální! Vyrazím to do tyčky a pak... smutnil Stejskal po penaltách

„V tom utkání jsem Boleslav sledoval a působila na mě herně lepším dojmem. Posledních 40 minut se Baník jen bránil. Rozhodující faktor v týmu byl Marek Matějovský. Kope standardky i hra jde hodně přes něj. V útoku je Milan Škoda, který je ohromně silný při standardkách, umí pokrýt balon, takže jej hráči často hledají, když jsou pod tlakem,“ řekl pro klubový web asistent trenéra a vedoucí mužstva Milan Kerbr.

„Jsou tam i další hráči s vysokou kvalitou. My ale hrajeme doma a musíme se nastavit tak, že jdeme vyhrát. I když je to proti silnému soupeři,“ dodal Kerbr.

Pro Hanáky půjde o nesmírně důležitý souboj, protože právě svěřenci Karla Jarolíma drží vysněnou šestou pozici zajišťující skupinu o titul a Sigma na ně ztrácí pouze čtyři body. Navíc by Hanáci rádi odrazili nápor na jejich desátou příčku od týmů, které jsou namočené ve skupině o sestup.

Jegor Golenkov
Projekt Golenkov Sigmě nevyšel. Co bude s Rusem dál?

„Boleslav sice pošetřila síly, protože nehrála pohár, ale nad tím nechci vůbec polemizovat. Měli jsme čtyři dny, což je dostatek času, abychom se dali dohromady a byli připraveni,“ uzavřel Jílek.

Bitva na Andrově stadionu začne v neděli v 15 hodin.

Fotbalisté Prostějova (v zeleném) porazili Pardubice 3:1. Daniel Šmejkal
Posila pro Prostějov?! Měl by jej posílit útočník Bohemians