Fotbalová Sigma prohrála v sobotu večer v premiérovém utkání nové sezony na Letné s pražskou Spartou 2:3. Minimálně nezaujaté fanoušky ale zápas musel bavit. Měl ovšem i ostudnou kaňku. Zhruba deset minut před koncem rozčileně gestikuloval směrem k rozhodčímu Pavlu Orlovi olomoucký obránce Florent Poulolo. Stěžoval si na rasistické urážky z tribun.

Spoluhráčům v čele s kapitánem Romanem Hubníkem a sudímu se nakonec Poulola podařilo uklidnit. Sudí Orel s pomocí hlasatele diváky napomenul a hrálo se dál.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 3:2 (1:1)
Sigma se na Spartě bila statečně, ale body nemá. Rozhodla pasivita, řekl Jílek

Obránce z karibského ostrova Martinik ale na celou událost nezapomněl a sekvenci z incidentu vyvěsil na Instagram s dovětkem „Black and proud know it“ v překladu „černí a hrdí vědí“. Přidal také verše martinického básníka a politika Aimé Césairea, který hrál důležitou roli v boji za práva černochů.

Podpory se mu dostalo od spoluhráčů, například Davida Vaněčka, i řady fanoušků, ať už olomouckých či sparťanských.

„Jsem zklamaný z toho, že se tato událost vůbec stala. V první chvíli jsem byl velmi rozzlobený a měl jsem tendenci dokonce odejít ze hřiště. Kapitán a další spoluhráči mě ovšem podpořili. Řekli jsme si, že zápas dohrajeme. Jsme profesionálové a chceme se soustředit pouze na fotbal,“ řekl Poulolo později v prohlášení na webu Sigmy.

Klub incident odsoudil a věří, že příslušné orgány včetně Sparty z něj vyvodí odpovídající důsledky.