Před zaplněnou tribunou na hřišti ve Slatinicích jako první zahrozil Trenčín. První gólová radost ale proběhla na druhé straně. Fortelný po čtvrt hodině hry přenesl hru na Matouška a už to vypadalo, že olomoucký křídelník situaci nevyřešil dobře, ale nakonec se míč dostal k Radimu Breitemu, ten posunul na Jana Vodháněla, který vnikl mezi dva bránící hráče a balón se vykutálel zpět ke kapitánovi Sigmy, který jej uklidil přesně k tyči.

Po půl hodině hry to mohl být opět Breite, kdo zvýší náskok svého týmu, jenže tentokrát jeho střelu ke stejné tyči hostující gólman vyrazil na roh. Stejně se činil proti následné hlavičce Vraštila.

Olomoucký stoper ale mohl být nešťastným hrdinou před svojí bránou, když málem srazil míč za záda Trefila.

Fotbalisté Postřelmova před parádní návštěvou vyhráli derby na hřišti sousedního Bludova.
Volné přestupy využilo v kraji dalších 56 hráčů. Kdo kam přestoupil?

Do druhého poločasu trenér Václav Jílek prostřídal kompletní sestavu, kromě brankáře Jakub Trefila. A lepší start si noví hráči nemohli přát. Hned v úvodní minutě vystihl Lukáš Juliš rozehrávku a z půlky půlky trefil s přehledem odkrytou bránu. Prosadil se tak již počtvrté v dresu Hanáků – dal branku ve všech dosavadních zápasech.

Následně se ale hrál vyrovnaný fotbal bez jakýchkoliv šancí. Až v poslední minutě si Trenčín vybojoval pokutový kop, který proměnil Gajdoš, ač Trefil vystihl směr jeho střely a překazil mu tak čisté konto.

Penalta Trenčína:

Zdroj: Michal Muzikant

„Herní kvalitou to bylo nejslabší utkání z těch čtyř, které jsme odehráli. Když to ale budu hodnotit pragmaticky, tak si soupeř nevytvořil jedinou brankovou příležitost. Byli jsme poctiví a dobře organizovaní, ale vepředu nám scházela lehkost a kvalita řešení. Možná nás trochu doběhl náročný program. Pracovali jsme tvrdě a toto bylo zakončení kondičního bloku,“ zhodnotil utkání trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

František Rolinc
V Kozlovicích skončil trenér Rolinc. Nahradí jej expert a mistr Evropy

Na herní soustředění do maďarského městečka Bük se pak Hanáci vydají v neděli. 9. července a návrat je naplánován za týden v neděli 16. července. Mezitím odehrají v Maďarsku dva přípravné duely. Nejprve v úterý 11. července s Rapidem Vídeň a následně den před odjezdem v sobotu 15. července s domácím Mezökövesdi SE.

SK Sigma Olomouc - AS Trenčín 2:1 (1:0)

Branky: 16. Breite, 46. Juliš - 89. z pen. Gajdoš.

ŽK: Muritala - Ibrahim.

Sigma: 1. pol.: Trefil - Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Vodháněl, Breite, Dele, Fortelný, Matoušek - Muritala. 2. pol.: Trefil - Sláma, Matys, Pokorný, Křišťál - Zifčák, Ventúra, Pospíšil, Zorvan, Přichystal - Juliš. Trenér: Václav Jílek.