Těšila ho ale především možnost konfrontace s kvalitním soupeřem a na přírodní trávě.

První polovina týdne byla pro kouče Hanáků příjemná i jinak. Dorazila vysněná posila do defenzivy.

Zkušený obránce Vít Beneš by měl nastoupil už do sobotního duelu s dalším slovenským soupeřem Ružomberkem.

„Víťa přichází s vizí, že naši obranu zpevní. Doufám, že ji hodně vylepší,“ řekl Jílek.

Pane trenére, byla to na Tehelném poli dobrá příprava?
Ano, dobrá. Hlavně z toho pohledu, že jsme si v polovině ledna mohli zahrát na skvěle připraveném hřišti s přírodní trávou a krásném stadionu s velmi dobrou kulisou, proti výbornému soupeři. Vítězství bych nijak nepřeceňoval, ale té možnosti sehrát tak kvalitní zápas si ceníme.

Jak se vám líbí nový stadion?
Je to moc pěkně udělané do dvou pater, všechno je hodně blízko. Mně se tento typ stadionu, který není úplně megalomanský, moc líbí.

Milan Lalkovič
Lalkovič se bije o místo v Sigmě: Nechci, aby měl trenér výmluvu

Yunis šlape Nešporovi na paty

Útočník Jakub Yunis se po hattricku v Trenčíně zase trefil. Říká si o více prostoru?
Útočník je od toho, aby góly dával. Martin Nešpor v prvním poločase svou šanci neproměnil, za což jsem ho hodně kritizoval. Takovou situaci musí hráč jako on jednoznačně proměnit. Yunis přišel, zvládl to pohybově a ta branka je něco navíc. Šlape Martinovi na paty, to si musíme přiznat.

Gól dal i Tomáš Zahradníček, vcelku po dlouhé době. To je také dobrá zpráva, že?
Tomáš měl v uplynulé době spoustu situací, kdy jsme s jeho výkonností nebyli spokojeni. Ať už s jeho aktivitou nebo nebezpečností pro soupeře. Ale myslím si, že poslouchá to, co se mu snažíme vštípit, a už na konci podzimu vypadal velmi dobře. Pokud kluci jako on, Texl nebo Falta využijí naplno běžecký potenciál, který mají, tedy nebudeme situace přehrávat, ale naopak budeme hrát rovnou do brány v plném náběhu a rychlosti, tak z toho budeme určitě těžit. Zápas se Slovanem to jenom dokumentoval.

Tomáš Zahradníček
Zahradníček sestřelil v Bratislavě Slovan: Už jsem gól potřeboval jako sůl
Jakub Yunis
Yunis: Budu se prát o místo v Sigmě, hostování není na pořadu dne

Soupeř na sobotu: Ružomberok

Příprava olomouckých fotbalistů na jarní část FORTUNA:LIGY pokračuje v sobotu dalším utkáním. Poprvé se Sigma představí vlastním fanouškům. Od 13 hodin přivítá dalšího soupeře ze Slovenska – Ružomberok. Pokud nebude proti počasí, zápas by se měl odehrát na hřišti číslo 2 v areálu Androva stadionu, tedy na přírodním trávníku. V opačném případě se duel přesune na umělou trávu. Vstup na utkání, ve kterém by měl za Sigmu poprvé nastoupit obránce Vít Beneš, je zdarma.
Ružomberok trénuje někdejší trenér pražské Sparty či Liberce David Holoubek a v kádru má i několik českých hráčů jako třeba obránce Filipa Twardzika nebo záložníka Erika Daniela.