Těšila ho ale především možnost konfrontace s kvalitním soupeřem a na přírodní trávě.

První polovina týdne byla pro kouče Hanáků příjemná i jinak. Dorazila vysněná posila do defenzivy.

Zkušený obránce Vít Beneš by měl nastoupil už do sobotního duelu s dalším slovenským soupeřem Ružomberkem.

„Víťa přichází s vizí, že naši obranu zpevní. Doufám, že ji hodně vylepší,“ řekl Jílek.

Pane trenére, byla to na Tehelném poli dobrá příprava?
Ano, dobrá. Hlavně z toho pohledu, že jsme si v polovině ledna mohli zahrát na skvěle připraveném hřišti s přírodní trávou a krásném stadionu s velmi dobrou kulisou, proti výbornému soupeři. Vítězství bych nijak nepřeceňoval, ale té možnosti sehrát tak kvalitní zápas si ceníme.

Jak se vám líbí nový stadion?
Je to moc pěkně udělané do dvou pater, všechno je hodně blízko. Mně se tento typ stadionu, který není úplně megalomanský, moc líbí.


Výsledek podle vás nebyl tolik důležitý, tak s výkonem mužstva jste byl spokojen?
Výsledek nechci přeceňovat hlavně proto, že jsi dobře vědom, že v prvním poločase byl Slovan lepší. Lépe se pohyboval, byl silnější na balonu. Vypracoval si i dost šancí, i když celkově to na ty vyložené bylo možná vyrovnané. U nás byl problém v kvalitě dohrávání situací a také po zisku míče jsme prakticky hned odevzdali balon soupeři. Druhý poločas už byl vyrovnanější. Trochu se to přelévalo ze strany na stranu, takže pro diváky to byl asi zajímavý zápas, bylo hodně šancí. Z mého pohledu jsme však měli v obranné fázi hodně mezírek a soupeř se dostal do mnoha jasných gólových situací. Tady je prostor pro práci. Musíme v tom přidat.

Dá se vysoký počet nepřesností omluvit třeba tím, že jste pořád v plné přípravě?
Nemyslím si to. Soupeř je na tom stejně a zvládal to. Je to o individuální kvalitě hráčů a momentálním nastavení. Buď chcete míč uhrát a uděláte proto maximum, nebo si chcete jen zahrát a pak hledáte jenom efektivnější řešení. Pak ale míč většinou ztratíte.

Yunis šlape Nešporovi na paty

Útočník Jakub Yunis se po hattricku v Trenčíně zase trefil. Říká si o více prostoru?
Útočník je od toho, aby góly dával. Martin Nešpor v prvním poločase svou šanci neproměnil, za což jsem ho hodně kritizoval. Takovou situaci musí hráč jako on jednoznačně proměnit. Yunis přišel, zvládl to pohybově a ta branka je něco navíc. Šlape Martinovi na paty, to si musíme přiznat.

Gól dal i Tomáš Zahradníček, vcelku po dlouhé době. To je také dobrá zpráva, že?
Tomáš měl v uplynulé době spoustu situací, kdy jsme s jeho výkonností nebyli spokojeni. Ať už s jeho aktivitou nebo nebezpečností pro soupeře. Ale myslím si, že poslouchá to, co se mu snažíme vštípit, a už na konci podzimu vypadal velmi dobře. Pokud kluci jako on, Texl nebo Falta využijí naplno běžecký potenciál, který mají, tedy nebudeme situace přehrávat, ale naopak budeme hrát rovnou do brány v plném náběhu a rychlosti, tak z toho budeme určitě těžit. Zápas se Slovanem to jenom dokumentoval.


Zahradníček se trochu paradoxně zvedl po přesunu na nezvyklý post pravého obránce.
A zvládl to podle mě bravurně. Nějaké taktické problémy tam možná byly, ale běžecky a podporou útočné fáze to bylo velmi dobré. V rámci toho postu se určitě posunul dál. Je to pro nás další alternace. Právě tyto věci si potřebujeme vyzkoušet, když Martin Sladký ještě nebyl k dispozici.

V týdnu jste také získali obránce Víta Beneše. Zvládne právě on vylepšit defenzivní nedostatky, o kterých jste mluvil?
Já doufám, že ano a že to vylepší hodně. Proti Slovanu chodilo hodně kolmých přihrávek a dlouhých míčů za obranu a reakce našich stoperů nebyla dobrá. Víťa Beneš přichází právě s tou vizí, že by měl naši defenzivu zpevnit.

Soupeř na sobotu: Ružomberok

Příprava olomouckých fotbalistů na jarní část FORTUNA:LIGY pokračuje v sobotu dalším utkáním. Poprvé se Sigma představí vlastním fanouškům. Od 13 hodin přivítá dalšího soupeře ze Slovenska – Ružomberok. Pokud nebude proti počasí, zápas by se měl odehrát na hřišti číslo 2 v areálu Androva stadionu, tedy na přírodním trávníku. V opačném případě se duel přesune na umělou trávu. Vstup na utkání, ve kterém by měl za Sigmu poprvé nastoupit obránce Vít Beneš, je zdarma.
Ružomberok trénuje někdejší trenér pražské Sparty či Liberce David Holoubek a v kádru má i několik českých hráčů jako třeba obránce Filipa Twardzika nebo záložníka Erika Daniela.