K dotažení hostování s opcí na přestup ale zbývá doladit jen poslední formality, mimo jiného zejména zdravotní prohlídku. Vše ostatní je dojednáno. Definitivně hotovo má být odpoledne.

Jemelka, který ještě odehrál nedělní ligový duel s Plzní, by měl do Belgie odejít formou hostování s opcí, která má být stanovena asi na 800 tisíc eur (cca 21 milionů korun).

Rodák z Uničova Jemelka patří mezi opory Sigmy od jejího návratu do ligy v roce 2017. V nejvyšší soutěži odehrál 91 zápasů a vstřelil 6 gólů. Další 32 duelů přidal ve druhé lize.

V Olomouci si zahrál Evropskou ligu, dostal se i do širšího kádru reprezentace. První start si připsal ale až letos v září v improvizovaném týmu, který po covidové nákaze „áčka“ nastoupil v Lize národů proti Skotům.

V zimě se o Jemelku zajímal kazašský Kairat Almaty a Jemelka dal jasně najevo, že by si rád zahraniční štaci vyzkoušel. Klub byl ale proti a nakonec upřednostnil prodej mladíka Davida Zimy do Slavie za zhruba 30 milionů korun.

Leuvenu se v belgické lize zatím vcelku daří. Po osmi odehraných kolech je šestý s pětibodovou ztrátou na čelo. O víkendu porazil Waregem 2:1.

Také Sigma se po vydařeném vstupu do sezony nebojí jeden ze svým pilířů pustit. K Romanu Hubníkovi bude co nevidět po zranění připraven Vít Beneš, v záloze pak jsou další rekonvalescent Jan Štěrba, nově příchozí Florent Poulolo či záložník Lukáš Greššák, jenž je ale momentálně ve stavu nemocných.