Jednání trvala od začátku přípravy a ve čtvrtek se Jemelka vytouženého přestupu dočkal. „Jsem strašně rád, že se to dotáhlo do úspěšného konce a můžu tady být. Už se těším, až si s kluky zatrénuju a spadne ze mě taková ta nejistota, protože jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli v Plzni budu. Teď jsou dojmy fantastické,“ říkal pro klubový web Viktorie.

V kabině se potká se známými tvářemi z ročníku 1995, s nimiž působil v mládeži Sigmy - Lukášem Kalvachem a Tomášem Chorým. Navíc už v áčku Hanáků nastupoval také s Václavem Pilařem.

„I tohle byl dobrý důvod vybrat si Viktorii. S Kalvim jsem chodil dokonce do třídy. S některými dalšími jsem se potkal v reprezentaci,“ přiblížil.

Prvotním cílem je pro rodáka z Uničova Champions League, o kterou se Plzeň popere s Ázerbájdžánským Karabachem. „Liga mistrů je obrovská motivace, stejně jako hrát o titul a přední příčky. Jsem rád, že o to můžu zabojovat a hrát o nejvyšší mety,“ potvrdil Jemelka, který bude nově nosit na dresu číslo 21.

Je otázka, kdy se poprvé objeví v základní sestavě. Přece jenom konkurence na jeho postu stopera je veliká. Plzeň má na tuto pozici v kádru Lukáše Hejdu, Luďka Pernicu, Mohameda Tijaniho či Filipa Čiháka.

„Trenér mi volal a zájem z jeho strany byl velký, což mě potěšilo. Velice si toho vážím a musím říct, že na mě během telefonátů udělal dojem,“ nemá strach Jemelka, že by nedostal šanci. Navíc kouč Michal Bílek přiznal, že v případě nutnosti by Jemelka mohl alternovat rovněž na pozici levého beka.

Jisté však je, že si delší dobu počká na domácí debut v dresu Viktorie. O víkendu totiž úřadující mistr zajíždí na půdu Hradce Králové, úvodní duel o skupinu Ligy mistrů sehraje v Ázerbájdžánu a následující zápas se Zbrojovkou Brno si Západočeši odložili. Prvním domácím zápasem tak pro Jemelku může být až odveta s Karabachem.

„Stadion v Plzni mám rád. I se Sigmou se mi tady vždycky hrálo dobře a těším se, až tu vyběhnu jako hráč Viktorie, protože jsem odsud se Sigmou většinou neodvezl žádné body. Těším se i na fanoušky, kteří tady chodí ve velkém počtu, jsou skvělí a zažiju je na vlastní kůži jako domácí,“ uzavřel Václav Jemelka.