„Zezadu mě tam Látal trošku přistrčil a já jsem se nestačil dobře zkoordinovat a letělo nakonec kousek vedle. To byla škoda,“ pousmál se šestadvacetiletý člen silného olomouckého ročníku 1993.

S Faltou, Plškem, Houskou či Zahradníček toho v dorostu odehrál spoustu. V áčku ale zapsal jen dva starty. V poháru proti Plzni a Polné. Jinak putoval po hostováních. Uničov, Otrokovice, pak mu v Olomouci skončila smlouva. Od letošního léta zakotvil v Líšni.

„Já můžu říct, že jsem tam naprosto spokojený. Trenér mi věří, já se to snažím splácet. Celkově se nám daří sbírat body, což asi nikdo nečekal,“ uvedl autor dvou branek a dvou asistencí v dresu druholigového nováčka, který zatím válčí ve středu tabulky.

Úterní pohárový duel začal na lavičce náhradníků.

„Trošičku mě to zamrzelo. Pro nás je ale důležitější uhrávat body v lize, takže se trenér rozhodl trochu to prostřídat a vyzkoušet hráče, kteří tolik nehrávají,“ vysvětloval. Do známého prostředí vyběhl až od začátku druhé půle.

„Hodně jsem se těšil,“ přiznal.

Na hřišti to bylo vidět. Hladík byl hlavní postavou líšeňského povstání. Brňané sice hráli sympaticky, ale na začátku druhé půle dostali gól už na 3:0.

„Měli jsme tam několik situací, kdy jsme šli tři na dva nebo čtyři na tři, ale z toho jsme asi jen jednou ohrozili branku. To je hodně málo,“ řekl Hladík.

Sigma navíc nemilosrdně trestala. Před prvními dvěma brankami před přestávkou měla Líšeň svou šanci, jenže je neproměnila a prakticky z protiútoku inkasovala.

„Mrzí mě to, protože hráči, kteří obvykle nehrávají se toho zhostili vcelku dobře, ale pak jsme udělali chyby a góly jsme soupeři nabídli,“ konstatoval i kouč Miloslav Machálek.

„Věděli jsme, že Sigma je kombinační celek. My jsme chtěli hrát to, co nás zdobí – to je presink nahoře. Jenže Sigma nám dala tři góly, to se pak těžko prosazuje,“ doplnil Hladík.

Právě jeho zásluhou byl ale duel zajímavý až do konce. Nejdřív šikovnou střelou okolo zdi překvapil brankáře Mandouse v olomoucké brance z trestného kopu.

„Já to tam kopu skoro vždycky, protože gólmani spíš čekají, že to půjde přes zeď. Snažil jsem se to trefit hlavně dobře na zadní tyč,“ okomentoval situaci.

Pět minut před koncem už favorita vystrašil, když uklidil do sítě přízemní přihrávku Vintra. O třetí situaci, kterou Sigma se štěstím přežila, už byla řeč. Klid se domácím vrátil až v nastavení, kdy pečetili výhru 4:2 a postup. I přes vyřazení ale mohl být Hladík se svým návratem na Andrův stadion spokojený.

„Mírná spokojenost asi ano. Dva góly potěší, ale raději bych ty góly dával v lize,“ dodal na závěr.

Nejbližší příležitost bude mít v sobotu, kdy Líšeň hraje doma proti Ústí nad Labem.