Loni začalo právě v Boleslavi báječné hanácké tažení, které vyvrcholilo čtvrtým místem a účastí v Evropské lize. Něco podobného by ráda Sigma zopakovala i letos. Ambiciozní plány ale hned na úvod zchladila studená sprcha v podobě porážky 0:3 se Slavií.

„Tohle mužstvo se ale nepoloží,“ byl přesvědčen trenér Václav Jílek už bezprostředně po nedělní facce.

„Myslím, že reakce na tréninku byla správná. Měli jsme detailní rozbor, proč jsme to utkání nezvládli. Slavia proti nám paradoxně o hodně líp bránila. To my jsme dostali laciné branky. Nezvládli jsme ubránit jednoduché situace. V tom se musíme v Boleslavi zlepšit a přidat více zodpovědnosti,“ doplnil Jílek včera.

SK Sigma - Slavia Praha - Martin Nešpor
Svět nekončí, byl to jen jeden zápas, nevěší hlavu Nešpor

Plšek do hry?

Hanáci také doufají, že do hry se už bude moct zapojit klíčový ofenzivní záložník Jakub Plšek, který duel proti sešívaným vynechal kvůli nečitelnému zranění úponu šlachy v noze.

„Měl dva dny volnější režim, ve středu už ale absolvoval trénink s týmem. Věřím, že na zápas připravený bude,“ uvedl Jílek.

Lépe by na tom po dalším týdnu tréninku mohly být i letní posily Martin Nešpor s Václavem Pilařem. Oba borci zanechali v úvodním vystoupení solidní dojem.

Mladá Boleslav stejně jako Sigma první duel nového ročníku prohrála. Ve Zlíně sice vedla 2:0, ale po velkolepém obratu domácích v závěru odjela s prázdnou.

„Ve Zlíně to bylo zajímavé utkání, bohužel pro nás se špatným koncem. Teď si chceme doma vylepšit bilanci z minulé sezony,“ řekl trenér Středočechů Jozef Weber.

SK Sigma - Slavia Praha. Lukáš Kalvach , Stanislav Tecl
Evropská liga: Sigmu čeká v předkole buď Kazachstán, nebo Nizozemsko

Pro oba týmy klíčový zápas

Mladá Boleslav totiž byla na svém hřišti nejhorší z celé ligy. Naopak nejlépe z celé ligy se proti Boleslavi hraje záložníkovi Šimonu Faltovi. Pět ze svých osmi ligových gólů dal právě jí. Tři z nich v minulém ročníku, kdy Hanáci oba zápasy vyhráli.

„Sigmě máme za minulou sezonu co vracet. Ale přijdou nás podpořit diváci, tak věřím, že to zvládneme,“ řekl obránce Ladislav Takács.

Jenže zvládnout duel touží i Sigma. Trenér Jílek si je dobře vědom toho, že jeho tým potřebuje začít sbírat body co nejrychleji.

„Každý umí počítat. Víme, že pak máme doma Plzeň, kdybychom prohráli i teď, vstup by to nebyl ideální. Ale to jsou ta kdyby,“ míní Jílek.

„Kdybychom naopak v Boleslavi vyhráli a bodovali pak doma, tak bych to vzhledem k losu za dobrý vstup považoval,“ podíval se na situaci z obrácené strany.

„Je to pro oba týmy klíčový zápas. Z toho k tomu také přistoupíme,“ ujišťuje kouč.

Utkání v Mladé Boleslavi začíná v 18.30 a přímým přenosem ho vysílá stanice ČT Sport.

Pravděpodobné sestavy
Ml. Boleslav: Kamenár – Pauschek, Takács, Král, Fabián – Hůlka, Matějovský – Diviš, Přikryl, Konaté – Komličenko.
Sigma: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Falta - Nešpor.