Bez Víta Beneše a Jana Navrátila, kteří jsou v rekonvalescenci, nastoupili fotbalisté Sigmy Olomouc proti druhému týmu bulharské ligy. Ludogorec Razgrad začal lépe a už po devíti minutách vedl.

Hanáci dokázali na tuto trefu zareagovat v minutě osmnácté, když Jan Vodháněl posadil svůj roh na hlavičku Lukáše Juliše, který se trefil ze zadní tyče. Jenže ještě do poločasu Sigma opět prohrávala, když ve 34. minutě uklidil střílenou přihrávku do sítě Duah.

Radim Kučera
Prostějov má nového trenéra, je jím Radim Kučera

Tentokrát trenér Václav Jílek neprotočil o poločase kompletní jedenáctku. Na hřiště šli pouze tři čerství hráči a brankář Stoppen, který čtvrt hodiny před koncem dvěma zákroky udržel naděje svého týmu. Vyrovnat následně mohl chvíli po svém příchodu na hřiště z voleje Elbel, ale trefil jen brankáře.

Tři minuty před koncem tak bulharský tým třetím gólem definitivně rozhodl o svém vítězství. Hanáci v přípravě prohráli podruhé za sebou.

„Razgrad ukázal nadstandardní kvalitu, byl to jeden z nejsilnějších soupeřů, s nímž jsme se za poslední dobu potkali. Jsem za tuhle konfrontaci rád. Zápas odehrál v plné sestavě a ne náhodou je pravidelným účastníkem pohárové Evropy. Odehráli jsme dobrý první poločas, bylo to vyrovnané. Rozdíl byl v kvalitě řešení na posledních třiceti metrech. Oni svojí individuální kvalitou, součinností a precizností byli nebezpečnější, respektive efektivnější. Měli jsme podobné situace, ale nedohráli jsme je. Druhý poločas už nebyl tolik kvalitní,“ hodnotil Václav Jílek.

V sobotu čeká jeho svěřence generálka na start FORTUNA:LIGY proti dánskému Vejle.

PFK Ludogorec Razgrad - SK Sigma Olomouc 3:1 (2:1)

Branky: 9. Tekpetey, 34. Duah, 87. Rick – 18. Juliš.

Olomouc: Macík (46. Stoppen) - Pokorný, Vraštil, Novák (46. Fortelný) - Chvátal (61. Křišťál), Ventúra (46. Pospíšil), Breite (61. Moses), Sláma (76. Elbel) - Singhateh (46. Zorvan), Vodháněl (61. Moses) - Juliš (61. Fiala). Trenér: Václav Jílek.