Olomoučtí do zápasu vstoupili aktivněji, jejich střelecká muška ale úplně ideální nebyla. Jak Spáčil, tak Zmrzlý poslali své poměrně nadějné pokusy daleko mimo Hanušovu bránu. V osmé minutě pak došlo k prvnímu střídání. Kvůli zranění hřiště opustil hostující Polidar, kterého nahradil Surzyn.

O dvě minuty později byli v šanci znovu domácí. Navrátil pěknou ranou ale trefil pouze břevno. I následující minuty se pak nesly v duchu domácího tlaku, ovšem jen toho územního bez větších šancí. Ve 23. minutě se do dobré střelecké pozice sice dostal Chvátal, zamířil však těsně vedle jablonecké levé tyče.

Ve 30. minutě se do prvního náznaku jablonecké šance procpal Surzyn. Jeho střela ale minula Trefilovu levou tyč o několik metrů.

Ženský A-tým SK Sigma Olomouc
Vlastimil Zeman: Podzim vnímáme negativně. Ženský fotbal u nás moc vážnosti nemá

Pak už ale přišel první gól, o který se postarali domácí borci. Ve 32. minutě se po parádní přihrávce Růska ocitl v úniku sám proti gólmanovi Pavel Zifčák a ranou po zemi se nemýlil.

Ve čtyřicáté minutě pak sudí Radina tasil svou první kartu. A ta měla hned červenou barvu. Inkasoval ji za drsný faul na Růska hostující Václav Sejk a Hanáci tak dostali možnost dlouhé přesilovky.

V té si ještě do konce poločasu vytvořili několik zajímavých příležitostí, žádná z nich se ale neuchytila. Za stavu 1:0 se tak odcházelo na přestávku.

Pouhých osm minut po změně stran se domácí borci prosadili podruhé. Po krásné přihrávce Breiteho se dostal do úniku tentokrát Jiří Spáčil, který se ale situace také nezalekl a rozjásal 2115 diváků na Andrově stadionu podruhé.

Podcast SigmaJede - Oldřich Machala

V 64. minutě mohl korigovat za hosty Cools po centru Chramosty, z voleje ale těsně minul. A tak byla řada znovu na Sigmě. O sedm minut později totiž rozhodčí odpískal penaltu za faul Kondy na Beneše, k níž se postavil Mojmír Chytil a bezpečně ji proměnil.

Od tohoto okamžiku už bylo v podstatě jasné, kdo se stane v tomto měření sil vítězem a utkání se již dohrávalo pouze z povinnosti.

Olomoučtí tak mají na svém kontě 21 bodů a posunuli se minimálně do neděle na šesté místo zajišťující účast ve skupině o titul. Jablonec zůstal s dvanácti body dvanáctý.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec 3:0 (1:0)

Branky: 32. Zifčák, 54. Spáčil, 71. Chytil (pen.).

Rozhodčí: Radina - Vodrážka, Slavíček. ŽK: Zifčák, Matoušek - Jovovič, Konda. ČK: 40. Sejk (JAB). Diváci: 2115.

Olomouc: Trefil - Chátal, Beneš, Vraštil, Zmrzlý (90. Sláma) - Breite, Spáčil (90. Sedlák) - Navrátil (78. Vodháněl), Růsek (77. Zorvan), Zifčák (70. Matoušek) - Chytil. Trenér: Jiří Saňák.

Jablonec: Hanuš - Cools, Akpujde, Heidenreich (62. Konda), Polidar (8. Surzyn), - Houska (62. Považanec) - Šulc, Kratochvíl - Chramosta (78. Černák), Sejk, Jovovič (62. Malínský). Trenér: David Horejš.