„V první řadě chci poděkovat divákům. I přes to, že jich tady dnes nebylo tolik, kolik bych čekal, tak dokázali vytvořit velmi dobrou kulisu, a hlavně ve druhém poločase nám hodně pomohli," říkal po zápase olomoucký kouč Václav Jílek.

Už po pár sekundách mohla jít Sigma do vedení. Po Vepřekově centru zleva byl u míče jako první Mojmír Chytil a poslal jej jen těsně vedle Staňkovy pravé tyče.

Další minuty už ale patřily Plzni, jejíž nepříjemné útoky museli olomoučtí obránci hasit jen s vypětím všech sil.

Blízko gólu byli hosté v rozmezí 26. a 27. minuty. Nejdřív Čermákovu bombu z hranice šestnáctky srazil mimo jeden z obránců, o minutu později pak před odkrytou bránou nikým nehlídaný Kopic ve skluzu jen těsně minul Havlův centr.

Ve 32. minutě se pak o útočné slovo znovu přihlásili Hanáci. Mojmír Chytil ale z dobré pozice zamířil až příliš vysoko.

O tři minuty později utekl domácí obraně Chorý a vyzkoušel Macíkovy reflexy střelou z úhlu. Domácí gólman v této zkoušce však obstál. A tak se i nadále pokračovalo za vyrovnaného stavu, který vydržel až do poločasové přestávky.

„Z naší strany to byl velice špatný první poločas. Hráli jsme bez odvahy, bez kvality a měli jsme také mnoho zbytečně ztracených míčů," mrzelo kouče Sigmy.

Gólu se diváci dočkali až dvanáct minut po změně stran. Většina osazenstva stadionu z něj ale radost neměla. Po Mosquerově centru přetlačil Jemelku Jean David Beauguel a z hranice malého vápna nedal Macíkovi šanci.

Ilustrační foto
Za facku si hráč v okresu dvakrát nezahraje, za úder pěstí stop na tři zápasy

Vedení ale Viktorii příliš dlouho nevydrželo. Už po devíti minutách zahrál roh Vepřek, míč hlavou sklepnul Hubník a do branky jej neomylně poslal Antonín Růsek.

„Obraz hry se po naší inkasované brance úplně změnil. Dostali jsme se totiž do fáze, kdy jsme neměli co ztratit, ukázali jsme silný charakter a myslím si, že jsme si vyrovnání zasloužili. Dále jsme měli několik dalších dobrých situací. Ne finálních, ale předfinálních. Kdybychom je vyřešili lépe, mohli jsme utkání úplně obrátit," hodnotil olomoucký trenér.

Za dalších sedm minut už ale mohla vést Viktorka znovu. Proti Mosquerovi ale vytáhl nádherný zákrok Macík.

Od této chvíle už další výraznější šance nepřícházely, a tak zápas skončil remízou, která mnohem více vyhovuje Sigmě. Ta má nyní 34 bodů a zaostává pouze o bod za šestým Hradcem Králové, který ale ještě čeká dohrávka v Ostravě. Pro Plzeň bod naopak znamená ztrátu a komplikaci v boji o titul.

„Bod je dnes evidentní zisk. Na základě průběhu zápasu mě ale mrzí, že jsme nebyli více nebezpečnějším a aktivně-útočným mužstvem. Proti současné Plzni bychom si, podle mě, mohli vypracovat víc brankových situací, než jsme si vypracovali," uzavřel Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 66. Růsek - 57. Beauguel.

Rozhodčí: Hocek - Hájek, Šimáček. ŽK: Růsek - Kopic, Čermák. Diváci: 4078.

Olomouc: Macík - Zahradníček (61. Chvátal), Jemelka, Hubník, Vepřek - Greššák (83. Beneš), Breite - Navrátil (62. Zifčák), Růsek (92. Slaměna), Daněk (62. Zmrzlý) - Chytil. Trenér: Václav Jílek.

Plzeň: Staněk - Holík (77. Řezník), Santos, Hejda, Havel - Kopic (77. Trusa), Čermák (82. Káčer), Kalvach, Mosquera, Chorý, Beauguel (77. Šulc). Trenér: Michal Bílek.