„Myslím si, že to dnes je zasloužené vítězství. Ve hře byly pasáže, kde jsme měli více ze hry a také ty, kde byl soupeř více na míči. Z celkového pohledu jsme to ale byli my, kdo si vytvořil více brankových příležitostí. Je ale fakt, že v závěru nás fantastickými zákroky podržel Máca," říkal po zápase spokojený olomoucký kouč Václav Jílek.

Sigma za deštivého počasí rozehrála zápas aktivněji, na štíru však byla se zakončením. Mnohé centry létající z obou stran své adresáty nenašly.

V šestnácté minutě přišlo první střídání. Kvůli zranění musel vynuceně ze hřiště odejít Kryštof Daněk, za něhož naskočil na trávník mladý Patrik Slaměna.

V sedmnácté minutě se však dočkala. Po přihrávce čerstvého Slaměny se ve vápně uvolnil Mojmír Chytil a krásnou střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

O čtyři minuty později to mohlo být po podobné situaci už 2:0. Roman Hubník však z podobné střelecké pozice jen těsně minul Vliegenovo břevno.

I nadále, tentokrát už za sluníčka, se pokračovalo v nastoleném tempu. Koncovka ani jedné strany ale nebyla ideální, čemuž nejspíš dost napomáhal i promočený terén.

Pět minut před přestávkou centroval míč dopředu Růsek, Slaměna ho zachytil, v rychlosti nasadil kličku chybně vyběhnuvšímu Vliegenovi a měl v tu chvíli před sebou prázdnou branku. Bohužel pro něj ale míč napálil pouze do připraveného Lubomíra Tupty, který se tak stal libereckým hrdinou okamžiku.

Do konce první půle se pak už nic zaznamenáníhodného nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Hanáky.

Fotbalový trenér Jiří Neček.
Dárek pro trenéra, Uničov nasázel Brodu čtyři branky

Po změně stran se znovu nad Androvým stadionem zatáhlo, souběžně s čímž také pokleslo herní tempo.

Nikdo ale v té době nevěděl, co se vlastně chystá. Okolo 63. minuty se totiž spustilo masivní krupobití, které oba celky nekompromisně vyhnalo ze hřiště do útrob stadionu. Zelená tráva se v okamžiku změnila na bílou plochu a na chvíli to vzdala i velkoplošná obrazovka na stadionu.

Zdroj: David Kubatík/Deník

„Takové přerušení jsem já osobně ještě nezažil. Pro nás trenéry a realizační tým to nic složitého nebylo, ale pro hráče to muselo být opravdu náročné, protože se potřebují stále hýbat. Trošku jsem se bál, aby po obnovení hry nedošlo k nějakým zdravotním komplikacím. Naštěstí se nic takového nestalo," pokračoval trenér Sigmy.

Neplánovaná přestávka trvala zhruba deset minut, poté dal rozhodčí Petřík pokyn k pokračování.

Úroveň hry ale od této chvíle poklesla dost hluboko. Utkání se už v podstatě pouze dohrávalo. Výjimku tvořil Růskův únik po pravé straně a pokus o centr. Nebylo to však nic, s čím by si obrana Severočechů neporadila.

V 89. minutě pak hosté dosáhli branky, která ale pro ofsajd neplatila. Několik závěrečných minut pak orámoval znovu velice silný déšť, při němž si obrovskou šanci na vyrovnání vytvořil hostující Tupta. Toho však ještě lepším zákrokem vychytal Macík.

Sigma tak v přetěžkých povětrnostních podmínkách porazila doma Liberec 1:0 a do odvety na severu Čech konané v sobotu 30. dubna tak půjde v lepší výchozí situaci.

„Vnímám to tak, že jsme na půli cesty. Máme jednobrankové vedení a myslím si, že nás venku čeká hodně náročné utkání," uzavřel Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 17. Chytil.

Rozhodčí: Petřík - Ratajová, Černoevič. ŽK: Růsek - Yusuf, Stoch. Diváci: 2237.

Olomouc: Macík - Beneš (46. Zifčák), Hubník, Jemelka - Chvátal, Breite, Sedlák, Daněk (16. Slaměna, 63. Hadaš), Zmrzlý - Chytil (63. Vepřek), Růsek (90+12 Uriča). Trenér: Václav Jílek.

Liberec: Vliegen - Koscelník (75. Matoušek), Gebre Selasie, Pourzitidis, Mikula - Frýdek (46. Višinský), Tiéhi, Havelka (Michal), Tupta - Rabušic (75. Hilál), Alijagič (90+1 Stoch). Trenér: Luboš Kozel.