Bezchybná obrana byla klíčem k důležité výhře Sigmy proti Bohemians. „Povedla se nám nula vzadu. To byl kromě vítězství náš další mini cíl,“ prozradil Šimon Falta.

Jste se zápasem a výhrou 1:0 maximálně spokojeni?

Přijeli jsme sem vyhrát, potřebovali jsme se od něčeho odrazit. To se povedlo a budeme rádi, když na to navážeme doma.

Cítili jste po předchozí domácí prohře s Jabloncem velký tlak?

Každý si uvědomuje, kde se nacházíme a je pak na každém jednotlivci, jak se s tím vypořádá. Ač nám v zápase úplně nevyšel start, tak jsme se do toho postupně dostávali.

Vnímali jste spekulace ohledně pozice trenéra Jílka a bojovali jste také za něj?

Ano. Bylo by to složité, kdybychom to tady nezvládli. Věděli jsme, o co hrajeme. Ukázali jsme, že se můžeme dostat ještě do větší pohody. Když teď zvládneme další dva zápasy, tak to bude už o něčem jiném. Nechci ale předbíhat, musíme jít zápas od zápasu. Nachystat se na další utkání a konečně doma vyhrát.

Výhra na venkovním hřišti vás nesmí uspokojit, že?

Každé body jsou teď klíčové. Zápasy se soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nás, musíme zvládat a dostat se do klidnějších vod.

V nervózním závěru utkání Klokani sahali po vyrovnání. Nelitovali jste nevyužitých příležitostí z brejků?

Bohužel jsme žádnou šanci nedotáhli. Chybělo trošku klidu ve finální fázi. Ale výhra nám pomůže a věřím, že v dalších zápasech budeme klidnější.

Kladl vám trenér na srdce, že základ úspěchu bude v kvalitní obraně?

Musíme hlavně bránit, protože máme moc obdržených gólů. Potřebovali jsme se od něčeho odpíchnout a povedla se nám nula vzadu. To byl náš další mini cíl.