V minulém duelu s Brnem, spasila Sigmu povedená akce v nastaveném čase. Díky vítězství se Hanáci drží v kontaktu s pátým Libercem, na něj ztráceli před začátkem kola tři body. Po vítězství Liberce v páteční předehrávce nad Pardubicemi se budou v neděli proti Zlínu snažit, aby rozdíl zůstal nezměněn.

„Doufám, že nás vítězství v posledních vteřinách nakopne do dalších zápasů a zvládneme vyhrát i proti Zlínu, třeba i s lepším výkonem,“ říkal střelec vítězné branky proti Brnu Mojmír Chytil.

Vědom rezerv v předvedené hře si je i trenér Sigmy Radoslav Látal.

„Brno jsme před týdnem porazili gólem v posledních vteřinách a věřím, že to bude psychická vzpruha do dalších zápasů. Výkon ale nebyl dobrý, ten musíme zlepšit,“ řekl.

Zároveň také ví, že se Zlínem nečeká jeho muže snadná úloha.

„Liga je velmi vyrovnaná. Každé domácí utkání je těžké, protože soupeř vždy dobře brání a často se spokojí i s remízou. Se Zlínem se musíme připravit na spoustu osobních soubojů, bude to tvrdý zápas. Před dvojzápasem doma jsme si dali za cíl celkově uspět, teď jsme v polovině plnění úkolu,“ uvedl Látal.

Ševci před týdnem prohráli jasně doma se Spartou 0:3, pak ale v dohrávce porazili 2:1 Mladou Boleslav a do nejbližších kol si zajistili aspoň jakýsi klid z hlediska bojů o záchranu.

„To je samozřejmě pozitivní, ale Olomouc je zase úplně jiné mužstvo. Naší výhodou je to, že můžeme postavit jedenáctku ze zdravých hráčů. Marodka se prakticky vylidnila, což je výhoda jak pro trenéry, tak i pro hráče,“ uvedl kouč, jenž v minulosti vedl v nejvyšší soutěži i Sigmu.

Zlín už nemá na marodce nikoho. Hanákům se může vrátit do hry po zranění David Houska. Ze svalového zranění se zotavuje Jáchym Šíp, mimo hru je také útočník Dominik Radič.

Zářijovou bitvu ve Zlíně rozhodl jediným gólem olomoucký obránce Ondřej Zmrzlý a zařídil tak třetí olomoucké vítězství ze čtyř posledních zápasů. Zlín vyhrál na Andrově stadionu jediný z 15 ligových zápasů. O vylepšení bilance se pokusí v neděli od 14 hodin.

„Očekávám dobré a kvalitní derby na výborném trávníku, který v Olomouci vždy bývá,“ dodal Páník.

SK SIGMA OLOMOUC - FC FASTAV ZLÍN

Výkop: neděle 28. února, 14:00.

Rozhodčí: Hrubeš – Dobrovolný, Poživil – Cieslar (video).

Bilance: 31 16-9-6 41:18.

Poslední zápas: 1:0.

Předpokládané sestavy:

Olomouc: Mandous – Látal, Hubník, Beneš, Vepřek – Sladký – Hála, Breite, Pablo, Daněk – Chytil.

Zlín: Dostál – Fantiš, Simerský, Buchta, Procházka – Hlinka, Janetzký, Conde – Dramé, Poznar, Potočný.