Naposledy zvládli svěřenci Václava Jílka utkání v Plzni 3:1. Ztráta na čtvrté místo je po remízovém utkání Bohemians se Slováckem pětibodová. Jelikož Klokani hrají na půdě Sparty, která se bude chtít další výhrou opět přiblížit mistrovskému titulu, můžou Hanáci snížit ztrátu na body dva.

Musí ale nutně porazit Slovácko. „Víme dobře, o co hrajeme. Zatím jsme pořád ve hře a v podstatě každý zápas může být rozhodující. Pevně věřím, že se v ní můžeme udržet i nadále. Znovu tam pojedeme udělat maximum a pokusit se vyhrát jako do Plzně," říká asistent trenéra a vedoucí mužstva Sigmy Milan Kerbr.

Proti Plzni Olomouc zvítězila po jedenácti letech a stejnou sérii potřebuje přerušit i tentokrát. Na půdě Slovácka totiž nevyhrála od února 2012 (1:0). A stejně jako s Viktorií i tentokrát u toho byl Jan Navrátil. Od té doby devětkrát tři body Sigma nepřivezla (4 prohry, 5 remíz).

Házená: Velká Bystřice - Litovel (22.4.2023)
Kam za sportem? Házenkáři Litovle zkusí urvat extraligu

Navíc 396 minut čekají fotbalisté Sigmy na gólovou radost na Městském stadionu Miroslava Valenty. V posledních čtyřech duelech totiž vyšli naprázdno. Sigmě se proti Slovácku střelecky celkově příliš nedaří. Na podzim při domácí porážce 1:2 (branky: Zorvan - Mihálík, Kozák) mu dala gól po šesti zápasech, tedy 570 minutách. Celkově Slovácko není oblíbeným sokem Olomouce. Ta totiž v posledních devíti zápasech nepoznala pocit vítězství (3 prohry, 6 remíz).

„ Proti Slovácku nikdy není lehké hrát, protože mají kvalitu na všech postech. Hrajeme venku, určitě to nebude jednoduché. Minule jsme tam remizovali, bylo to hodně svázané taktikou. Ale věříme, že můžeme uspět, zvlášť pokud bychom si udrželi takovou produktivitu jako v Plzni," myslí si bývalý hráč Slovácka.

Zatímco šestá Sigma výhrou v Plzni ukončila čtyřzápasový půst, Slovácko v posledních třech zápasech neprohrálo. Na svém stadionu navíc remizovalo ještě na konci základní části se Spartou. V nadstavbě uhrálo bod v Plzni i na Bohemians. Díky tomu je na pátém místě čtyři body před Sigmou.

Štíty - Řetězárna
Kopačka do obličeje, fialové oko i alkohol. Incident z I. B třídy řeší policie

„Kádr Slovácka je několik let pohromadě a udržuje si stabilní výkonnost. Zase prodloužili smlouvy s nejzkušenějšími hráči, i když už by někdo možná čekal, že budou přepouštět místo mladší. Trenér jim ale věří a ví, proč jim věří," dodal Milan Kerbr.

Vzájemné souboje skončily v této sezoně výhrou Slovácka 2:1 na Andrově stadionu a v odvetě bezbrankovou dělbou bodů.

Duel třetího kola nadstavbové části o titul startuje v sobotu v 15 hodin.