Jsem rád, že s těmito týmy máme dobré vztahy, odešel tam Chytil, který se hlásí k tomu, že je sigmák a jsem rád, že pokračuje v dobrých výkonech také ve Slavii

Fotbalové střípky Davida KobylíkaFotbalové střípky Davida KobylíkaZdroj: DENÍK

Odchovanec, který mě v utkání zaujal, byl Fiala. Velmi dobře se ukazuje v béčku a jsem rád, že dostal alespoň na chvíli šanci a že je teď v klubové hierarchii na řadě, kdo by příležitost měl dostat, protože si to svými výkony zaslouží na rozdíl od jiných hráčů, kteří výkonnost neprokazují a jsou v kádru áčka.

Posilou bude také Filip Novák, protože stoperská dvojice Beneš - Pokorný nehrála nahoru, takže může hru Sigmy rozehrávkou a vyjetím oživit a povýšit. V minulých zápasech to bylo statické bez podpory stoperů směrem nahoru. V tomhle by se mohla jeho síla projevit.

SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha, Filip Novák
Nová ingredience pro Sigmu. Novákovi debut (ne)vyšel, vzpomněl si na dětství

Celkově se Slavií ztratí většina týmů, takže porážku nepovažuji za ztrátu, byť jsme hráli doma. Pro nás je ale teď důležitý pohár, který se hraje v týdnu. Plzeň má za sebou hodně zápasů, vypadá unaveně, teď podlehla Slovácku a myslím si, že je to pro Sigmu klíčový zápas v této fázi sezony. Nastoupí určitě v nejsilnějším složení a věřím, že doma urve postup do čtvrtfinále poháru, což by byla super šance poprat se o pohárovou Evropu, protože v lize to bude velký boj o šestku. Je tam spousta mužstev a tabulka je našlapaná. Bohužel asi ve čtvrtek ve tři odpoledne nebude návštěva na Andrově stadionu vysoká.

Dalším zajímavým zápasem uplynulého kola FORTUNA:LIGY byl duel Baníku se Spartou, v němž byla Ostrava jasně lepší, mačkala Spartu jako citrón, ale tým Briana Priskeho ukázal svoji kvalitu a to, že našel vnitřní sílu, což jej dovedlo s mírným štěstím k výhře. Sparta potvrzuje, že nechce pustit první příčku a že se jí tam líbí.

David Kobylík

SK Sigma Olomouc, SK Slavia Praha, Jindřich Trpišovský
Trpišovský po výhře v Olomouci: Evropský soupeř i fotbal. Trávník Sigmě závidím