Chtělo by se říct, že olomoučtí fotbalisté pomalu ale jistě mažou ztrátu z podzimu. Až po sobotním duelu v Praze na Dukle bude možné tuto tezi seriózně potvrdit.

Na stole jsou dva scénáře.

Vítězství by Sigmu (snad definitivně) vystřelilo z bojů o záchranu a myšlenky minimálně na skupinu od 7. do 10. místa by už nebyly jen zbožným přáním.

Na druhou stranu porážka by současný devítibodový rozdíl mezi poslední Duklou a Hanáky zase snížila a znovu by přituhlo.

„Po dlouhé době jsme vyhráli dva zápasy po sobě a doufám, že pro sebevědomí a vnitřní klid hráčů to bude přínosné,“ řekl trenér Václav Jílek po vítězstvích na Bohemians a doma s Příbramí.

„Chceme na to na Dukle navázat. Devět bodů se soupeři, kteří jsou kolem nás, bychom potřebovali uhrát. Rozdíly v tabulce jsou pořád minimální,“ dodal Jílek.

Dukla se takovými výsledky jako Olomouc po zimní přestávce pochlubit nemůže. Na úvod remizovala doma s Baníkem 1:1. Pak sice potrápila sympatickým výkonem Spartu, ale prohrála 2:3. V posledním kole v Liberci vyšla znovu naprázdno, navíc ani s hrou už spokojenost nebyla.

Zápas proti Sigmě pro ni bude jednou z posledních příležitostí, jak se odrazit nahoru. „Odčinit nepovedený výkon z Liberce je naše motivace,“ vykládal trenér Dukly Roman Skuhravý.

„Olomouc se zjednodušeným přístupem k zápasům bodově zvedla a získala důležité sebevědomí,“ ocenil.

„Slova však nemají cenu, hra rozhodne a já klukům věřím,“ dodal Skuhravý, který k mužstvu přišel v průběhu podzimu z Opavy.
Byl i u prvního vzájemného zápasu na Hané v září, který Sigma vyhrála 1:0 brankou obránce Václava Jemelky.

Ten se vrací do sestavy po karetním trestu a postaví se znovu do stoperské dvojice vedle Víta Beneše. Dukla je na tom s absencemi o poznání hůř.

Ještě ani jednou kvůli zranění na jaře nehrál zkušený slovenský stoper Ján Ďurica. Proti Sigmě budou navíc kvůli kartám chybět další obránce Ivan Ostojić a záložník Daniel Souček.

Utkání na pražské Julisce má naplánovaný výkop na sobotní patnáctou hodinu. Přímý přenos mohou fanoušci sledovat na stanici O2 TV Fotbal.