Například bez Lukáše Juliše či Víta Beneše, který měl stejně jako Jiří Sláma drobné zdravotní problémy, naskočila Sigma do posledního přípravného utkání, které odehrála v Česku.

„Umělka se podepisuje, tak jsme chtěli některé hráče pošetřit k dalšímu programu. Byla to taktická věc,“ prozradil trenér Sigmy Olomouc Václav Jílek.

Za celý první poločas si však nevypracovala proti druholigové Kroměříži jedinou příležitost. Naopak Hanácká Slavia zahrozila hned ve čtvrté minutě po ztrátě Breiteho. Po standardní situaci následně vykopávali z brankové čáry Chvátal a Matys.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - SK Sigma Olomouc, Milan Kerbr
Změny v Sigmě. Kerbr míří do Slavie, Hanáky prověří nově Razgrad

Kroměříž těžila z dobře kopaných rohů a po jednom z nich protečoval na přední tyči míč do sítě Matoušek. Sigma tak schytala gól do šatny.

„Kuba Elbel stál špatně na přední tyči. Je to ale těžké, když měníme několik hráčů udržet postavení a podobně. Momentálně jsme standardky netrénovali, na to ještě bude čas,“ sdělil Jílek.

Do druhé půle poslal kouč Jílek do hry většinu nových hráčů, na hřišti zůstali pouze Vojtěch Křišťál a Jakub Elbel.

To už Hanáci měli více ze hry, jenže po jedné ze standardek špatně vyběhl na centr brankář Tomáš Digaňa, který naskočil v přípravě vůbec poprvé, a Houser hlavou doklepl míč do sítě.

„Gólmani jsou tady věčné téma, byl v tom gólu, nemá čisté svědomí a to mu nepřidá, musíme pracovat, jiná cesta z toho nevede.

Fotbalisté Olomouce trénují na Maltě.
Gólman Sigmy Digaňa: Chyby? V každém zápase jsme něco našli

Ještě předtím mohl vyrovnat Ventúra po akcí Singhateha a Mosese, hlavou ale trefil jen břevno odkryté brány. Poté ještě pálil mimo Růsek, nad hlavičkoval opět Ventúra a neprosadil se ani Vraštil.

Sigma tak prohrála poprvé v zimní přípravě, v pondělí se vydá na herní soustředění do Turecka.

„Nespokojenost s výkonem i výsledkem. Nebyli jsme běžecky silní, nebyli jsme kvalitní ve finální a předfinální fázi. Hráli jsme pomalu. Soupeř se dostal jednoduše po dvou standardkách do vedení, pak to zavřel a pro nás bylo těžké se tam na tomhle menším hřišti dostat. Nebyli jsme aktivní,“ zhodnotil Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc - SK HS Kroměříž 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Matoušek, 60. Houser.

Rozhodčí: Řezníček – Brázdil, Petrásek.

Sigma: 1. poločas: Digaňa – Křišťál, Matys, Novák – Chvátal, Dele, Breite, Elbel – Fortelný, Fiala, Zorvan. 2. poločas: Digaňa – Křišťál, Pokorný, Vraštil, Elbel (65. Fiala) – Langer, Ventúra – Zifčák, Růsek, Amasi – Singhateh. Trenér: Václav Jílek.