Jemelka tak zažívá šťastnější část kariéry, než tomu bylo v předchozích měsících. To dlouhodobě léčil svalové zranění a do ligového kolotoče se vrátil teprve před dvěma týdny.

V prvním zápase po čtyřměsíční pauze ještě úplně nepřesvědčil svým výkonem proti Českým Budějovicím, ale brankou se podepsal pod remízu 3:3. Následně ale pomohl k výhře na půdě Zlína (4:1), vrátil se v rámci MOL Cupu do rodného Uničova (4:2) a o víkendu přispěl k prvnímu čistému kontu Hanáků v sezoně při vysokém vítězství 4:0 nad Jabloncem.

V následujících dnech tak může levonohý hráč rozšířit své dva starty, které si v národním týmu připsal v minulé sezoně.

SK Sigma Olomouc - FK Jablonec
FOTO: Sigma není Žilina! Hanáci dali Jablonci čtyřku, zářil Hála

Reprezentanti se sešli v pondělí ráno v Praze a už ve čtvrtek je čeká kvalifikační zápas na mistrovství světa proti Bělorusku, který se odehraje v Ostravě. V neděli se pak pokusí překvapit v Bruselu favorizovanou Belgii a ve středu 8. září je ještě v Plzni čeká přípravný duel proti Ukrajině. Všechny zápasy mají výkop ve 20.45.

Kromě Jemelky byli dodatečně nominováni také záložník Jaromír Zmrhal ze Slovanu Bratislava, útočníci Stanislav Tecl ze Slavie a Martin Doležal z FK Jablonec, dále pak nováčci brankář Jindřich Staněk, obránce Filip Kaša z Plzně a sparťanský bek Tomáš Wiesner.

„Trenéři jsou přesvědčeni, že si nominaci zaslouží. A navíc jsme nechtěli vybírat v zahraničí, protože příjezd takových hráčů by trval delší dobu a narušil by covidovou bublinu, kterou jsme počínaje pondělním ránem vytvořili. Cestování letadlem, pohyb na letištích a podobně samozřejmě zvyšuje případné riziko,“ vysvětloval manažer reprezentace Libor Sionko.

Zmiňovaní hráči nahradili Jana Bořila, Ondřeje Kúdelu a Ondřeje Koláře, kteří vypadli kvůli zranění. Jakub Brabec potom nedorazil kvůli osobním důvodům.