„Po hrůzostrašném podzimu považuji to, kam jsme se vyškrábali, tak trochu za zázrak,“ řekl bezprostředně po duelu v Edenu trenér Václav Jílek.

Co tedy Sigmu v následujících týdnech čeká?

Buď může hrát až do začátku června o evropské poháry nebo také mít za dva týdny po sezoně.

Čtyřka, která uvízla mezi první Skupinou o titul a Skupinou o záchranu, tedy Mladá Boleslav, Olomouc, Zlín a Teplice, si to rozdá systémem play-off a jeho vítěz pak vyzve v tzv. „kvalifikačním utkání o Evropskou ligu“ čtvrtý, nebo pátý tým elitní skupiny (to záleží na vítězi domácího poháru).

Princip play-off je zcela jednoduchý.

V semifinále se utká sedmý tým tabulky po základní části (tedy Mladá Boleslav) s desátým (Teplice) a osmá Sigma narazí na devátý Zlín.

Hraje se klasický pohárový dvojzápas, ve kterém rozhodují při vyrovnaném skóre góly na hřišti soupeře, případně se prodlužuje, nebo kopou penalty.

Výhodu odvety na domácím stadionu má lépe postavený tým po základní části.

Hanáci tedy začnou play-off v pátek 3. května od 18 hodin ve Zlíně, odveta na Andrově stadionu se bude hrát v neděli 12. května od 15 hodin.

Stejným způsobem se pak bude hrát finále (termíny pátek 17. května v 18.00 a pátek 24. května v 18.00). Jeho vítěz poté vyzve mužstvo ze skupiny o titul.

Pokud by pohár vyhrál člen elitní čtyřky (tedy Slavia), utká se vítěz play-off s pátým mužstvem tabulky.

Pokud by ve finále proti sešívaným uspěl Baník a zároveň se do nejlepšího kvarteta nepropracoval, bude muset o svou evropskou místenku zabojovat čtvrtý tým.

V kvalifikačním utkání o Evropskou ligu bude mít výhodu domácího prostředí tým ze skupiny o titul. Hrát se na jeho stadionu bude v sobotu 1. června od 15 hodin.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM SIGMY

pátek 3. května, 18.00: Zlín - Sigma (1. semifinále)

neděle 12. května, 15.00: Sigma - Zlín (odveta semifinále)

??? pátek 17. května, 18.00: první finále play-off o Evropu

??? pátek 24. května, 18.00: odveta finále play-off o Evropu

??? sobota 1. června, 15.00: kvalifikační utkání o Evropskou ligu