Třiadvacetiletý útočník odehrál kompletní tři zápasy jarní části FORTUNA:LIGY v dresu Hanáků. A měl by v něm odehrát i zbývajících jedenáct plus nadstavbu v této sezoně. Do Slavie se zatím nepřesunuje.

„Vnitřně jsem to měl vyřešené. Po první nejistotě jsem byl přesvědčený, že to takhle dopadne,“ říká trenér Václav Jílek.

V sezoně dal Chytil v lize šest gólů, hattrick přidal ze reprezentaci a v MOL Cupu. Na jaře proti Spartě, Slovácku a Hradci však vyšel naprázdno, ač výkony z podzimu si drží a patřil k tomu nejlepšímu na straně Olomouce.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Střípky D. Kobylíka: A vám se ten fotbal jako líbil? Chtějme víc než průměr

„Za nás trenéry jsme rádi, že tady takového hráče máme, ale je potřeba, aby nám to vracel na hřišti brankami. Doufám, že ještě do konce sezony bude střelecky potentní a pokud tady má skončit, tak skonči s odpovídajícím gólovým přídělem,“ dodal Jílek.

Server Isport.cz přišel v úterý s informací, že by mělo být hotovo a Mojmír Chytil by se měl od 1. července stát hráčem Slavie.

Sigma na to reagovala prohlášením na sociálních sítích. „Mojmír Chytil zůstává pro jaro v Sigmě. Jestli odejde v létě nebo v zimě po skončení smlouvy, se uvidí v příštích měsících. Pokud přestoupí v létě, pak jen za podmínek, které si Sigma stanovila - včetně bonusů či participace na přestupu jako u předchozích transferů,“ uvedl sportovní ředitel klubu Ladislav Minář.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 2:2
Sudí na Sigmě byl úzkostlivý, shodli se trenéři. Jílek chtěl červenou