Zejména úvod zápasu, kdy Hanáci pustili soupeře do dvoubrankového vedení ho pořádně štval.

„Nevím, co na to mám říct. Do pětadvacáté minuty jsme to hráli jako přátelský zápas,“ láteřil.

„Vždycky když chytám v tomto oranžovém dresu, tak se pod dva góly nedostanu. Je to hrůza,“ kroutil hlavou.

Konečnou remízu 2:2, kterou trefil v 89. minutě hlavičkou Nešpor bral.

„Když prohráváte 2:0, tak je bod cenný, ale je to další varovný prst, protože jsme začali prvních 25 minut stejně, jako jsme hráli 70 minut v Karviné. Z toho pramenilo, že jsme prohrávali. Nejhorší je, že to byly góly, kterým se dalo zabránit,“ řekl Buchta.

Měl jsem aspoň skočit

Jako první ho překonal už v 9. minutě Zapalač umístěnou ranou z hranice šestnáctky.

„Měl jsem asi aspoň skočit. Ale ten balon byl opravdu daleko. Mě mrzí to, že já vidím, že je tam volný hráč a na kluky to křičím dost dlouho dopředu, aby se k němu posunuli. Stačilo pár rychlých kroků, aby se k němu dostali blíž,“ vysvětloval zkušený olomoucký brankář.

„Takhle měl čas, navedl si to na střed a je to ze šestnáctky… Šlo to do boční sítě. Uzemnilo mě to tak, že jsem ani nezareagoval,“ litoval.

Druhý gól, který dal po rohovém kopu Smola pak mrzel možná ještě o to víc, že na podobně zahrávané standardní situace se Sigma v týdnu připravovala.

„Byl to roh na přední tyč. Připravujeme se na to, ale trefilo ho to myslím dobře do stehna a se štěstím to šlo od břevna do brány. Místo toho, abychom sami vedli, tak zase musíme dotahovat,“ nechápal.

Přepneme na trojkový systém a doháníme to

"Pak zase najednou přepneme. Nemáme co ztratit. Přepneme na ten trojkový systém a a doháníme celý zápas. Byla vidět snaha něco s tím udělat, klukům se asi od té dvacáté páté minuty nedalo nic vytknout, i když za mě to bylo dopředu možná pořád trochu málo,“ podotkl Buchta.

Tah se třemi obránci Sigmě vyšel už potřetí za sebou. Proti Zlínu vyrovnala na 1:1, v Karviné zápas otočila a přestože s Opavou srovnali Olomoučtí až minutu před koncem normální hrací doby, mohli si nakonec odnést tři body znovu.

Na druhou stranu Opava, konkrétně Žídek, v poslední minutě nastavení nastřelila břevno. Chtěli jsme to rozhodnout. Někdy to tak je, že berete buď všechno nebo nic. Soupeře trefil spojnici a naštěstí to šlo ven,“ glosoval Buchta.

„Kayamba to udělal dobře, když to dlouho naváděl a pak mu to krásně předložil,“ doplnil.

Sigma tak prodloužila sérii bez porážky na čtyři zápasy, přesto se nešlo ubránit dojmu, že z duelu s Opavou měla vytěžit víc.

„Zase jsme ale dvakrát prohrávali o dva góly a máme z těch zápasů čtyři body, no. Jedeme dál,“ řekl.

V příštím kole Hanáci vyrazí do Teplic a bude to další důležitý souboj s týmem, který je na tom v tabulce podobě jako oni. Chystá se další infarktová bitva?