Autory publikace jsou marketingový manažer Sigmy David Holly, klubový archivář Antonín Nevrlý a Tomáš Lašák s Martinem Ponížilem. Práce na knize trvala přes rok.

„Shoduje se to s přípravami ostatních akcí ke stoletému výročí. Hodně se to prolínalo s výstavou, kterou jsme připravovali už na lednový galavečer. Materiály jsme pak využili i v knize,“ prozradil Holly.

Kniha mapuje historii klubu od jeho založení v Hejčíně až po současnost. Končí „Zápasem století“, ve kterém se v září utkaly legendy Sigmy s bývalými reprezentanty v čele s Pavlem Nedvědem. Kromě procházky po jednotlivých sezonách připomene kniha trenérské i hráčské osobnosti Sigmy či proměny Androva stadionu, který je domovem klubu.

Nechybí rozsáhlý statistický přehled, řada fotografií z nedávné i vzdálenější budoucnosti či dobové novinové výstřižky.

Drobné pozdvižení vzbudila cena. Památeční kousek se bude prodávat za 750 korun.

„Vydání knihy je poměrně nákladná záležitost. V tomto případě jde o limitovanou edici, svým způsobem sběratelský kousek, proto jsme nechtěli šetřit na zpracování, nebo třeba na kvalitě papíru. Vyrobeno bylo 1000 kusů. Prodávat se bude pouze v našem fanshopu a přes náš eshop,“ doplnil Holly.

Vydání knihy není posledním připomenutím stoletého výročí Sigmy. V příštím roce by měl mít premiéru také filmový dokument.