Se Zbrojovkou, která byla oslabená kvůli koronavirovým nálezům v mužstvu, si to ale udělali složitější než museli. Dvakrát totiž pustili soupeře do vedení. Hned v 9. minutě využil místa na levé straně olomoucké obrany Pachlopník, Šumbera přiťukl Přichystalovi a ten zblízka poslal balon pod břevno odkryté brány.

Na začátku druhé půle zase dvakrát šel na brankáře z boku sám Růsek. Poprvé se gólman Mandous vytáhl, podruhé, po špatném odkopu Zmrzlého a nešťastném zásahu Greššáka, už i kvůli tyčce spolupracující s brněnským forvardem nestačil.

Hanáci naštěstí v obou případech dovedli rychle reagovat. Před přestávkou vyrovnal na 1:1 Lukáš Greššák. Po Houskově standardce zůstal míč pod nohama Nešporovi, který ač obklíčen třemi spoluhráči našel místo pro přihrávku do volného prostoru a defenzivní záložník Greššák poslal mazácky balon kolem brankář přesně k tyči.

Gól na 2:2 si dala Zbrojovka sama, po centru střídajícího Falty zavěsil nechtěně do vlastní sítě obránce Černín.

Šimon Falta byl nakonec klíčovou postavou zápasu, protože v 68. minutě výstavní střelou z třiadvaceti metrů přímo do šibenice vstřelil vítěznou branku.

Pojistku pak připojil premiérovou brankou v lize další náhradník, jednadvacetiletý útočník Pavel Zifčák. V osobním souboji s Černínem použil kilogramy a pak obstřelil gólmana.

Na posledních pět minut pak vyslal trenér Látal do hry i novice Florenta Poulola, který první start za Sigmu v nastavení okořenil i žlutou kartou. To už ale Sigmě vadilo pramálo.

Hanáci díky vítězství minimálně dočasně vystoupali až na čtvrté místo tabulky a vstup do sezony mohou považovat za vydařený.

V příštím kole je čeká další venkovní utkání ve Zlíně.

Šimon Falta
Náhradník Falta udělal Sigmě zápas. Roli hrálo i štěstí, řekl ke krásnému gólu

FC Zbrojovka Brno – SK Sigma Olomouc 2:4 (1:1)

Branky: 9. Přichystal, 51. Růsek – 27. Greššák, 61. Černín vl., 68. Falta, 75. Zifčák.

Rozhodčí: Petřík – Moláček, Kotík – Zelinka (video). ŽK: Vaněk – Breite, Poulolo.

Brno: Floder – Sedlák, Hlavica, Černín – Hladík (76. Lhotecký), Pachlopník (78. Jambor), Vaněk (83. Šmíd), Koudelka (66. Ševčík), Šumbera – Přichystal, Růsek. Trenér: Miloslav Machálek.

Sigma: Mandous – Hála (72. Látal), Hubník, Jemelka, Zmrzlý (53. Falta) – Greššák, Breite – Zahradníček (46. Zifčák), Houska, Pablo (72. Chytil) – Nešpor (85. Poulolo). Trenér: Radoslav Látal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...