Poprvé přitom inkasoval už ve druhé minutě a v desáté podruhé. „Nebylo to nic příjemného, ale beru to jako skvělou zkušenost. Portugalci jsou jeden z nejlepších týmů v Evropě a v kvalifikaci nastříleli přes čtyřicet gólů, takže jsme z jejich síly, kterou potvrdili, měli respekt,“ hodnotil Trefil.

Pro něj šlo vůbec o první sraz v národním týmu do 21 let a logicky také o premiérový start. „V této kategorii je na mém postu obrovská kvalita. Je to našlapané a pokaždé, když se člověk dostane na reprezentační sraz, tak si toho musí vážit a odvést maximum,“ hodnotil Trefil.

Odchytal pouze poločas a do druhého zápasu proti Norsku už vinou přípravy na víkendový duel Sigmy Olomouc proti Liberci v rámci osmifinále MOL Cupu nenaskočil, jelikož odcestoval zpět do České republiky.

MSFL: Uničov - Kroměříž
Bylo mi smutno, ale zachránili jsme to, hodnotí podzim nejlepší střelec MSFL Krč

„Byli jsme domluveni, že odchytám pouze poločas. I když jsem musel odjet, tak jsem si to užil naplno. Poprvé jsem mohl spolupracovat s trenérem Koubou, o němž je známo, že to je výborný kouč. Týden s ním mi dal hodně,“ popisoval Trefil.

Ten během podzimu využil zranění Matúše Macíka a prosadil se do základní sestavy Hanáků. „Snažím se pracovat pořád stejně. Pozvánka do reprezentace pro mě byla odměna za práci. Jel jsem tam ukázat své maximum a posbírat nové zkušenosti,“ řekl.

Ve hře je také účast na EURU, kde se tým Jana Suchopárka představí v příštím roce. „Bavili jsme se o tom a určitě bych se do nominace dostal rád. Ale je to ještě za dlouho,“ uznal Trefil.

Milan Kovařík, trenér Hodolan
Nováček z Hodolan vede: Lidé vykřikují postup, říká kouč. Strach o budoucnost?

Ten se nyní soustředí na postup do čtvrtfinále českého poháru přes Liberec, který Sigmu čeká už v sobotu. „Je to pro nás důležité. Přes MOL Cup vede nejkratší cesta do Evropy. Nevidím rozdíl, jestli jde o ligu nebo pohár. Budeme se snažit postoupit,“ uzavřel Jakub Trefil.