Vedení hanáckého klubu jej údajně povolává zpět do A-týmu a jednatřicetiletý záložník by měl s mužstvem odcestovat na soustředění do Turecka. Informaci přinesl server isport.cz.

Pilař byl mimo tým od konce listopadu. Vyřazen byl za veřejnou kritiku trenéra. Po zápase s pražskou Slavií se ohradil proti tomu, že by byl zraněný, jak prezentoval kouč Radoslav Látal.

„Asi proti mně něco má. Shazuje mě a poškozuje do budoucna,“ řekl Pilař na trenérovu adresu a požádal o rozvázání smlouvy.

„Zklamal mě, v Německu by si nikdo nic takového nedovolil. Bavíme se o věcech, které proběhly jinak, než se prezentuje,“ reagoval trenér Látal. „Kabinu to nenarušuje, spíš by ji to mělo semknout,“ dodal.

Právě hráči Sigmy pak napsali další díl frašky. Údajně na pokyn vedení po zápase s Libercem sborově vyrazili před novináře na tiskovou konferenci a kapitán Vít Beneš přednesl, že mužstvo stojí za koučem.

„Máme nastavená nějaká pravidla a Venca Pilař je porušil. Rozhodnutí trenéra respektujeme a plně podporujeme,“ řekl zkušený obránce.

Nabídky neregistrujeme

Nicméně o Pilaře v zimě nebyl takový zájem, aby mohl z klubu odejít.

„Žádné nabídky neregistrujeme,“ prohlásil na začátku zimní přípravy sportovní ředitel Ladislav Minář.

Přípravu začal křídelník s B-týmem.

„Možnosti jsou čtyři, že přestoupí jinam, půjde někam na hostování výměnou za jiného hráče, bude v béčku a nebo se vrátí do áčka. Byly dovolené a v hlavách už to může být zase trochu jinak, než na začátku,“ dodal Minář.

Teď se tedy zlobivý syn má přesunout zpět mezi hráče, kteří se postavili proti němu a odletět s nimi ve středu na herní soustředění do Turecka. I proto, že jiný záložník Jiří Texl by mohl odejít kvůli většímu hernímu vytížení do Opavy.