Hanáci prohrávali ještě 12 minut před koncem od dvě branky a jejich situace vypadala beznadějně, ale nakonec zvítězili 3:2.


„Tři body po takovém průběhu jsou fantastické,“ prohlásil trenér Sigmy Václav Jílek. „Pro nás nádhera a euforie, ale je potřeba zmínit, že Karviná byla sedmdesát minut lepším týmem,“ doplnil.

Domácí se ujali vedení díky proměněné penaltě a druhou trefu přidali po standardní situaci.

Pak se ale v rychlém sledu třikrát prosadila Sigma, která si tak vynahradila letošní domácí kolaps s Bohemians. „Karviná si prošla tím samým průběhem, co my s Bohemkou, takže se dokážu vcítit do rozpoložení trenéra domácího celku,“ konstatoval Jílek.

Ten měl skvělý čich na střídající hráče. Dva z nich (Jiří Texl a Pavel Dvořák) se zapsali do střelecké listiny a třetí (Milan Lalkovič) si připsal asistenci.

„Vsadili jsme na kreativnost Venci Pilaře a Jirky Texla ve středu hřiště a s velkou dávkou štěstí se nám podařilo během krátké chvíle utkání otočit. Za to, jak se hráči zachovali v kritické situaci, jim patří poděkování. Za těch sedmdesát minut ale nebylo co chválit,“ dodal trenér Jílek, jehož tým si v lize zabodoval potřetí v řadě.

ANGLICKÝ CENTR A VÍTĚZNÝ GÓL

První olomoucký gól obstaral parádní ranou z dálky Šimon Falta, vyrovnání chladnokrevně zajistil po narážečce s Pilařem Texl a vítězný gól slavil Dvořák po parádním centru Lalkoviče.

„Lalky si to připravoval ze strany, přišel z Anglie, tak jsem si říkal, že tam pošle anglický centr. Je vidět, že to umí,“ usmíval se Dvořák. „Mně stačilo jen nastavit hlavu a s trochou štěstí to tam spadlo.“

MFK Karviná - SK Sigma Olomouc 2:3 (0:0)

Branky: 64. Budínský z pen., 71. Guba - 79. Falta, 81. Texl, 87. Dvořák. Rozhodčí: Berka - Arnošt, Melichar. ŽK: Galuška, Ba Loua, Smrž, Lingr, Mertelj - Kalvach, Dvořák, Vepřek. Diváci: 2645.

Karviná: Berkovec - Čolič, Panák (61. Krivák), Janečka, Moravec - Smrž, Budínský - Ba Loua, Lingr, Galuška (79. Mertelj) - Guba (83. Wágner). Trenér: Roman Nádvorník.

Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba (72. Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67. Lalkovič), Houska, Plšek (46. Dvořák), Pilař - Nešpor. Trenér: Václav Jílek.