Proti Hradci Králové bude kouči Václavu Jílkovi scházet hned kvarteto stoperů. Roman Hubník pyká za červenou kartu z Plzně, kde čtvrtou žlutou viděl také Florent Poulolo.

Kromě toho jsou mezi nemocnými Václav Jemelka a také Vít Beneš. Hanáci tak budou muset se sestavou improvizovat.

Ve středu obrany pravděpodobně zaskočí Lukáš Greššák a Michal Vepřek. Právě druhý jmenovaný je jediným z kádru Olomouce, kdo naskočil do posledního vzájemného duelu na Hané. Tehdy Sigma remizovala s Hradcem Králové 1:1 a právě Vepřek vstřelil jediný gól domácích.

Andrův stadion
Poděkování a zabijačka. Sigma před Hradcem chystá bohatý program

Olomoucké fotbalisty nečeká nic jednoduchého, protože Hradec Králové se v právě probíhající sezoně pohybuje nad očekávání vysoko. Patří mu šestá příčka tabulky a získal o tři body více než Sigma, která je ve FORTUNA:LIZE devátá.

„Myslím si, že jejich postavení ovlivňuje z části nováčkovská euforie. Na druhou stranu má Hradec kvalitní kádr a hrají týmový a zodpovědný fotbal. Proti takovým celkům se hraje těžce a my se na ně musíme připravit,“ řekl pro klubový web asistent trenéra Milan Kerbr.

„První sezona je pro ně taková nabuzující, ale kvalitu prokazují. To, kde se nachází v tabulce, není náhoda,“ souhlasí olomoucký záložník Tomáš Zahradníček.

Modrobílí by si rádi připsali konečně vítězství, protože v lize nevyhráli už čtyři zápasy v řadě.

„Chceme potěšit naše fanoušky a po delší době doma zase zvítězit,“ potvrdil Milan Kerbr.

Patrik Zapletal (v modrém) v dresu Olešnice.
Zapletal hraje v Olešnici s tátou: Nechávám ho vyhrát, aby nešel do důchodu

Hrozbou pro obranu domácích by mohl být Pavel Dvořák, který v ročníku 2018/19 v Sigmě působil a momentálně je s pěti brankami nejlepším střelcem „Votroků“.

Výkop je v sobotu v 15 hodin.